رابطه محیط زندگی با دیابت

شیوع دیابت نوع 2 در سراسر جهان در حال افزایش است. نتایج مطالعه ای که توسط کارشناسان انگلیسی انجام شد نشان داد که زندگی در نزدیکی رستوران های فست فود خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

محیط های غذایی بر نوع رژیم غذایی و چاقی تأثیر می گذارد که دو عامل خطر برای دیابت نوع 2 هستند. با این حال، رابطه بین محیط زندگی و رژیم غذایی در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​به خوبی درک نشده است.

برای مطالعه رابطه بین تراکم و نزدیکی محیط زندگی به مراکز بهداشتی فروش غذاهای سالم و ناسالم و دیابت، کارشناسان داده های بهداشتی 12167 نفر را در بنگلادش و سریلانکا بین سال های 2018 تا 2020 تخمین زدند.

آنها همچنین تشخیص دیابت و سطح قند خون ناشتا را از مناطق شهری و روستایی جمع آوری کردند. سپس محیط زندگی خود را بر اساس نزدیکی به فروشگاه های مواد غذایی و نوع غذا طبقه بندی می کنند.

به گزارش مدیکال نیوز، محققان دریافتند که غلظت بالاتر ارائه دهندگان فست فود در نزدیکی محل زندگی مردم، هشت درصد بیشتر احتمال دارد که به دیابت مبتلا شوند. علاوه بر این، زنان و افراد با درآمد بالا بیشتر احتمال دارد که سطح قند خون بالاتری داشته باشند.

  چه عاملی قیمت خودرو را تعیین می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید