ذخیره خون خراسان رضوی تنها برای ۷ روز کفایت می کند/ مشارکت مردم راه عبور از شرایط کنونی است

637231558143866376 C خبر ناگهانی

علی حسنی معاون فنی و فناوری نوین انتقال خون خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار استانی ایسکانیوز در خصوص میزان ذخایر خونی در این استان گفت: روزانه مقدار زیادی از ذخایر خونی استان استفاده می شود. و در حال حاضر میزان و با کاهش شدید دما در روزهای اخیر مشارکت اجتماعی و مراجعه به مراکز اهدای خون کاهش یافته و در صورت تداوم این روند با کاهش ذخایر خون مواجه خواهیم شد.

به گفته وی ذخایر خونی استان تنها تا 7 روز آینده پاسخگو است. برای حفظ شرایط فعلی نیازمند مشارکت مردم هستیم.

حسنی افزود: میزان اهدای خون در سال جاری نسبت به سال گذشته بین 5 تا 6 درصد افزایش داشته است. نیمی از دریافت کنندگان را خانم ها تشکیل می دهند اما سهم آنها در تامین ذخایر خونی کمتر از 10 درصد است.

معاون فنی و فناوری های نوین انتقال خون خراسان رضوی بر مشارکت شهروندان و دعوت به اهدای خون تاکید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 13 ایستگاه در خراسان رضوی آماده ارائه خدمات به شهروندان، 6 ایستگاه در مشهد و 7 ایستگاه در مشهد هستند. دیگر شهر ها. از جمله می توان به پایگاه های مرکزی، میلاد، شهید کریمی و … اشاره کرد.
پایگاه مرکزی در روزهای تعطیل و صبح جمعه آماده خدمت رسانی به شهروندان می باشد.

وی تاکید کرد: پایگاه های شهرستان های نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد، کشمر و قوچان فعال و آماده پذیرش خون هستند. ظرفیت مهم پایگاه سیار اهدای خون نیز آماده همکاری با کلیه تشکل های دولتی، آموزشی و دانشجویی می باشد.

  طارمی اکنون با مسی مقایسه شده است

وی در پایان خاطرنشان کرد: اهدای خون امری خداپسندانه و وظیفه همگان است که می تواند در کمتر از 45 دقیقه اعم از زمان پذیرش، معاینه، خونگیری، استراحت و ترخیص جانی تازه به بیمار ببخشد.

خبرنگار: علی بابازاده

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید