دیدار پرباری با تیم مذاکره کننده ایران در وین داشتم

526741 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز جمعه در توئیتی نوشت: دیدار پربار دیگری با همتایان ایرانی در مذاکرات وین درباره برجام داشت.

مذاکره کنندگان ارشد ایران و روسیه به رهبری علی باقری و اولیانوف روز گذشته در آستانه مذاکرات لغو تحریم ها در وین با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.

مذاکرات ایران و 1+4 در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای خارجه پس از مدت ها وقفه در مذاکرات مستقیم روز پنجشنبه در وین از سر گرفته شد.

آخرین بار ایران و آمریکا با حضور نماینده اتحادیه اروپا در دوحه با یکدیگر مذاکره کردند اما نتیجه ملموسی از این مذاکرات حاصل نشد.

در این مدت رایزنی ها و گفتگوهایی تلفنی و مکتوب ایران و آمریکا با هماهنگی نماینده اتحادیه اروپا صورت گرفته است و گفته می شود در این دور از مذاکرات، پیشنهاد و ایده ای از سوی این نماینده مطرح شده است. اتحادیه اروپا به ویژه روی میز است.

برخلاف ادعای طرف آمریکایی مبنی بر اینکه ایران تمایلی برای نهایی کردن توافق نشان نداده است، اما در ماه‌های اخیر چه در مکاتبات و چه در گفتگوهای شخصی با هماهنگ‌کننده، در سفرهای خود به تهران و در دیدار دوحه، ایران هیأت نمایندگی در مورد مسائل بقیه با رویکردی سازنده و دوراندیشانه حضور دارند.

در واقع حل نشدن برخی از مسائل به دلیل عدم تصمیم گیری آمریکا و اصرار دولت آن کشور بر مواضع نابسامان خواسته های اساسی ایران است. در مورد برجام

منبع: ایسنا

  ما هیچ گونه امنیت از جانب داوران احساس نمی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید