دکتر طهرانچی به استقبال روز معلم رفت

561147 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی روز معلم را به اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و معلمان مدارس آموزش دولتی و مهارتی (سما) تبریک گفت. در متن بیانیه دکتر طهرانچی آمده است:

نام خدا
سبحان خداوند متعال و درود بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیتش که چراغ راه بشریت هستند.

در 13 اردیبهشت سالروز شهادت استاد و معلم مجاهد فقید آیت الله مرتضی مطهری را که از یاران اصلی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل و از ایدئولوگ های برجسته انقلاب و انقلاب اسلامی بودند، گرامی می داریم. جمهوری در تفکر و ایده پردازی و تقویت نظام آموزشی.

روز معلم فرصت مناسبی برای دفاع از مقام شامخ خدمتگزاران جامعه است که کار و حرفه آنان به عنوان نقش گرانقدر انبیا و رسولان الهی شناخته شده و تعالی فرزندان جامعه در گرو آنان است.

بی شک راه شهید مطهری سنگ بنا و فضای جدیدی در مفهوم تربیت و رشد جامعه ایجاد کرد که مهم ترین وجه آن تأمل، نظریه پردازی و پژوهش هدفمند بود و ثمره عمر پربرکت ایشان نگارش آثار ارزشمند در اعصار مختلف است. می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

در واقع شهید مطهری به عنوان یک روحانی و استاد دانشگاه در هدایت و روشنگری جامعه و ارتباط با جوانان نقش اول را ایفا می کرد و همین امتیاز باعث شد که تأثیرگذاری کلام و تفکر ایشان مورد توجه قرار گیرد. پرسش و تحقیق و رفع چالش های فکری و پرداختن به مسائل اخلاقی از ویژگی های منحصر به فرد و منحصر به فرد شهید مطهری بود که با مشکل یابی و تکیه بر حکمت می خواست زمینه خروج جامعه از رکود و سردرگمی و انحراف فکری را فراهم کند. و عقل مبتنی بر وحی. این ویژگی را می توان به عنوان یک الگوی واقعی در عرصه تعلیم و تربیت برای همه معلمان و مدرسین دید.

  بزرگترین بانک آمریکایی آینده نفت را 185 دلار پیش بینی می کند

بی شک رسالت آموزش و پرورش تربیت افراد مسئولیت پذیر و متعهد به سعادت و سربلندی مردم و میهن خود است و آینده هر ملتی در مسیر سعادت، تعالی، پیشرفت و دانش تضمین خواهد شد. و مربیان را انتقال دهنده ذهنیت و یادگیری جوانان در کنار نوآوری و تفکر تعریف می کنند که چنین رویکردی قطعاً موجب کمال، تحول و رشد جامعه خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهادی فراگیر و پرمخاطب در حوزه آموزش متوسطه و عالی، بر اساس تحولی پنج ساله به دنبال ارتقا و ارتقاء و ایجاد کارآمد و مؤثر مدارس و واحدهای دانشگاهی آموزش دولتی متناسب با ویژگی های زیست محیطی هر منطقه است. تبدیل آموزش با پرورش استعداد، آموزش خلاق و تقویت مفهوم نوآوری در این زمینه، به شبکه ای یکپارچه علمی، فرهنگی و اجتماعی که مشکل محور و پاسخگوی نیازهای مختلف جامعه باشد.

یقیناً در این مسیر تحول نیازمند تعهد همگانی به سند تحول، تعهد به مأموریت تبیین و پذیرش تبادل نخبگان و ذینفعان در روش‌های اجرای سند خواهیم بود تا مشارکت فعالی در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی داشته باشیم. محیط تکنولوژیکی

اجرای رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رفع مشکل و بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از رهنمودهای اصلی مقام معظم رهبری می باشد. انقلاب امام خامنه ای باید نقش دانشگاه را در جامعه به تصویر بکشد.

البته برای دستیابی به چنین هدفی تلاش در جهت ارتقای وضعیت و معیشت معلمان، اساتید و سایر همکاران در حال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک بستر مناسبی برای بهبود وضعیت موجود ایجاد شود.

  اگر می خواهید به مردم عیدی بدهید، دو سوم وزرا را برکنار کنید

در پایان با نزدیک شدن به عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات، اینجانب اینجانب به تمامی همکاران محترم، معلمان و اساتید فرهیخته و دلسوز به ویژه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و معلمان مدارس دولتی و مهارتی تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات را خواستارم. به ما کمک کن تا بیش از پیش به کشور عزیزمان خدمت کنیم.

محمدمهدی طهرانچی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید