دو فوریت طرح شفافیت سه جانبه / مجلس دست دولت را برای مجازات متخلفان نظام اقتصادی باز می کند

552333 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار امروز (یکشنبه 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با حضور 219 نماینده را به شرح زیر اعلام کرد.

بررسی طرح اصلاح و الحاق قانون تشکیلات و کار دیوان عدالت اداری

ادامه مطلب

بررسی طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور

بررسی پیش نویس آئین نامه موسسات معتبر (RO)

رسیدگی به لایحه اصلاح تبصره (1) بند (ب) ماده. (52) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از احکام مالی دولت (2)

بررسی پیش نویس موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل

بررسی پیش نویس موافقتنامه دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در خصوص معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی

بررسی تقاضای تحقیق در مورد عملکرد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران (اتاق ایران)

درخواست دو فوریت طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها

«طرح شفافیت مراجع سه گانه» در دستور کار مجلس قرار گرفت

بررسی دو فوریت طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

نود و چهارمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در یازدهمین دوره خود از روز یکشنبه 27 فروردین ماه با حضور 219 نماینده به ریاست محمد باکر کلیباف آغاز شد.

در جلسه امروز قرار است ادامه بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص لایحه اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان در نظام اقتصادی و احکام مؤسسات به رسمیت شناخته شده خدمات صدور گواهینامه ایمنی حقوقی و دریایی علاوه بر کنوانسیون بین المللی ایمنی جان در دریا (SOLAS).

همچنین لایحه اصلاحی تبصره (1) بند. (ب) از هنر. (52) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از احکام مالی دولت، لایحه معاضدت متقابل در امور کیفری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل و موافقتنامه دولت جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی امروز در دستور کار نمایندگان قرار دارند.

  دولت سیزدهم اراده قوی برای کاهش جرم و جنایت دارد

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب درخواست بررسی عملکرد 10 سال گذشته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران (اتاق ایران) و بررسی دو فوریت طرح شفاف‌سازی مراجع سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها سفارش امروز ارائه شده است

تصویب کلیات طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز کلیات اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور را تصویب کردند.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور در دستور کار جلسه علنی امروز (27 فروردین، یکشنبه) قرار گرفت.

پس از اظهارنظر موافقان و مخالفان، سرانجام جلسه علنی مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون مجازات تخریب کنندگان نظام اقتصادی کشور موافقت کرد.

از مجموع 247 نماینده حاضر در جلسه علنی مجلس، 220 نماینده به کلیات طرح اصلاح قانون مجازات تخریب کنندگان نظام اقتصادی کشور رای مثبت دادند.

فساد اقتصادی پاشنه آشیل اعتماد مردم به جمهوری اسلامی شده است

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مفاسد اقتصادی پاشنه آشیل اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی شده است، گفت: نظام باید چرک فساد اقتصادی را با زور و دقت از بدن او بزداید.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی از طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور در دستور کار امروز (یکشنبه 26 فروردین) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

علی عسگر عابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: فساد اقتصادی به پاشنه آشیل مردم تبدیل شده است تا به جمهوری اسلامی اعتماد کنند. لازم است، اما اصلاح این قانون برای تقویت قانون مبارزه با فساد ضروری است تا زمانی که در اینجا قانون جدیدی ایجاد کنیم، اما قانون قبلی اصلاح و به روز می شود تا قوت لازم را داشته باشد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در پیشنهاد جدید موارد فروپاشی نظام اقتصادی به وضوح مشخص شد زیرا این موارد در محاکم قضایی مشخص نبود. بحث گسترده‌تر و کلان‌تر بودن تخلف از قانون جدید نیز مشخص شد و ما معیارهایی را برای این مهم تعیین کردیم. همچنین وظیفه دادگاه را مشخص می کند و قابلیت درک عمومی را دارد تا بداند کدام یک اختلال گسترده و کدام یک اختلال جدی است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر ضوابطی برای کار با تخریب کنندگان حقیقی و حقوقی وجود دارد در حالی که اکنون قانون خاصی برای کار با اشخاص حقوقی نداریم. که نظام اقتصادی را مختل می کند.» این طرح.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: همچنین برای کارمندان، بازرسان و …. در سکوت مجازات می شود، یعنی اگر کسی ادعا کند که در این اختلال شرکت نداشته است کافی نیست. در واقع در صورت اطلاع و مجرم شناخته شدن ضمنی وی، از سوی دیگر قوه قضائیه موظف است اطلاعات محکومان را در پرتال قوه قضائیه منتشر کند و شعب ویژه ای برای رسیدگی به جرایم این قانون ایجاد شده است.

عابستانی افزود: در سال 97 بر اساس برخورد جدی با تخریب کنندگان اقتصادی، رئیس وقت قوه قضائیه مجبور شد از ولی فقیه برای تشکیل شعب ویژه استفاده کند که در این قانون جدید نیز به این مشکل پرداخته شد.

وی در پایان گفت: اصلاحات لازم و مناسب است و به همه ما در مقابله با مفاسد اقتصادی کمک می کند، لذا خواهشمند است برای تقویت روند مبارزه با مفاسد اقتصادی به این طرح جامع رأی دهید.

تصویب دو فوریت پلان شفافیت سه مقام

با آرای نمایندگان دو طرح شفافیت فوری قوای سه گانه، مجریه و سایر نهادها تصویب شد.

با 193 رای موافق و دو سوم آرای دو فوریتی طرح شفافیت سه قوه، کلیات آن طرح باید فوراً در دستور کار مجلس قرار گیرد.

  سهمیه بنزین 3000 تومان کاهش یافت

در صورت تصویب نهایی این طرح، قوای سه گانه و سایر نهادهای مشارکت کننده باید نظرات و اطلاعات مربوط به حوزه فعالیت دستگاه متبوع خود را همراه با مذاکرات و تصمیمات اتخاذ شده در اختیار مردم قرار دهند تا مردم بتوانند برای این اطلاعات قضاوت کنید رای بدهید

مجلس دست دولت را برای مجازات متخلفان نظام اقتصادی باز کرده است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به طرح اصلاح قانون مجازات تخریب کنندگان در نظام اقتصادی کشور گفت: با تصویب نهایی این موضوع، دولت در مجازات متخلفان در اقتصاد کشور مختار خواهد بود. سیستم. نظام اقتصادی برای اقدامات احتیاطی لازم.»

طرح اصلاح قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی کشور در دستور کار امروز (یکشنبه 26 فروردین) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سیدکاظم دلهوس سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تشریح طرح اصلاح قانون مجازات تخریب کنندگان در نظام اقتصادی کشور با اشاره به اینکه این طرح به امضای 45 نفر از همکاران رسیده است، گفت: به نام تروریسم اقتصادی، احزاب، اجباری و اجرایی است. سیاست قضایی به عنوان رویکردی کل نگر می تواند در تامین امنیت اقتصادی جامعه موثر باشد.

وی افزود: این سیاست باید شامل مولفه هایی مانند قانون مداری، شدت و امنیت مجازات، احترام به حقوق متهمان و برخورداری آنان از ضمانت دادرسی عادلانه باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی در سال 69 تصویب شد و حدود 30 سال از عمر آن می گذرد، ادامه داد: قانون مجازات متخلفان نظام اقتصادی را اجتناب ناپذیر کرده است.

دلوس با بیان اینکه این طرح طی جلسات متعددی در کمیسیون قضایی و حقوقی با حضور کارشناسان مرکز تحقیقات بررسی شد، گفت: دولت در مجازات متخلفان نظام اقتصادی با رعایت احتیاط های لازم مختار است.

دیدگاهتان را بنویسید