دولت هنوز اعتباری در اختیار صندوق ملی مسکن قرار نداده است/ تشکیل کمیسیون نظارت بر اجرای قانون جهش تولید مسکن

521197 خبر ناگهانی

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با اشاره به اینکه بررسی طرح مضاعف ساماندهی و کنترل اجاره بهای مسکن در کمیسیون شهروندان مجلس تکمیل و تقدیم هیئت رئیسه شد، گفت: ب.

وی افزود: متاسفانه در بحث اجاره بها قانونی نداریم و نرخ اجاره بها سالانه به طور میانگین بالای 50 درصد افزایش می یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی راه کنترل اجاره بها در کوتاه مدت را تعیین سقف قراردادهای اجاره عنوان کرد و گفت: مستاجران در ستاد ملی تاج و تخت تایید شدند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه پروانه در حال حاضر تحت تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی قرار گرفته و چند برابر شده است، گفت: متاسفانه قوانینی مانند مالیات بر خانه های خالی و املاک و مستغلات ملی و نظام مسکن اجازه نمی دهد. .

رضایی کوچی خاطرنشان کرد: در اجرای قانون تولید مسکن عقب هستیم و مسکنی تولید نشده است. در قانون مجلس شورای اسلامی آمده است که باید صندوق ملی مسکن ایجاد شود و دولت در آن سرمایه گذاری کند، الان سه ماه از پارسال گذشته اما بودجه ای در صندوق نیست. یعنی تولید مسکن شکل نگرفته و انتظارات برای تولید دو میلیون مسکن به جا نمی ماند.

وی عدم تخصیص منابع بانک ها و اراضی دولتی را از عوامل مسکوت ماندن قانون جهش تولید مسکن عنوان کرد.

رئیس کمیسیون شهروندی مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت کوتاه مدت بازار مسکن و اجاره باید در قالب نظارت بر قیمت اجاره بها باشد که در ستاد کرونا با جلسه هماهنگی سران قوا برای تداوم تصویب شده است. “سقوط نکن.

  خودکشی از برج ستارخان پس از کشتن همسرش

به گزارش ایسکانیوز؛ رستم قاسمی در توئیتی نوشت: تیغ تیز رانت بر گردن قشر آسیب پذیر است و رفع آن نیازمند حرکت و اقدام گسترده جهادی خارج از وزارتخانه است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه از بسته جدید خروج از کشور خبر داد و نوشت: بسته جدید خروج از کشور را با همکاری کارشناسان تقدیم رئیس جمهور کردم تا با موافقت رهبری، حرکتی اساسی به جای اسکان موقت آغاز شود. .

دیدگاهتان را بنویسید