دولت مکلف به پرداخت سهام باقیمانده عدالت است

636691564877049819 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز؛ محمدرضا پورابراهیمی در تشریح آخرین اخبار مربوط به عدالت افزود: پیشنهاد تصویب تخصیص سهام عدالت به بقایای عدالت سال گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی شد و به اطلاع عموم رسید، اما به دلیل ناتمام ماندن با طرح قبلی نهایی نشد. دولت. “

وی ادامه داد: با تشویق و پذیرش دولت مقدمات تصویب آن فراهم شد اما این روند خارج از محدوده لایحه و تصویب کمیته بود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه انتشار سهام قضایی بر اساس قانون بودجه 1401 و به عنوان یکی از بندهای بودجه مصوب شده است، افزود: دولت موظف است این سهام را به باقیمانده سهام قضایی واگذار کند و اولویت های مربوط به این بند را در نظر بگیرد. .

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 4 میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی حق برخورداری از عدالت را دارند اما سهمی از عدالت ندارند و رزمندگان دارای معلولیت نیز به این قشر اضافه می شوند.

پورابراهیمی افزود: بازنشستگان، کارگران فصلی و گروه های اضافه شده به آنها چند میلیون نفر تخمین زده می شوند که تقریباً این اعداد و ارقام (4 میلیون نفر) است و تعداد کل سهام عدالت را نیز محاسبه کردیم که انتقال داده نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه مجلس و قانون مصوب مجلس در بودجه 1401، دولت موظف شد با مسئولیت وزارت اقتصاد دعوتنامه را اعلام کند. “

وی افزود: وزارت اقتصاد در این زمینه اقدامات لازم را انجام می دهد تا بتواند با همان اولویت ها به صورت عملیاتی این کار را انجام دهد و پیش بینی ما این است که تا پایان اردیبهشت ماه دولت مصوبه خاصی در این زمینه داشته باشد. یا حداکثر تا اواسط ژوئن. «قطعنامه باید مورد بررسی قرار گیرد.

  آیا کنت جایگزین ماساهری می شود؟

پور ابراهیمی ادامه داد: همچنین نظارت و رصد می کنیم که آیا در اسرع وقت امسال کسانی که مشمول سهام عدالت در کشور بودند و سهامی دریافت نکردند یا خیر.

وی در خصوص بحث ورثه و چگونگی تعیین تکلیف وراث در پرونده های قضایی برای متوفی گفت: طبق قانون طبق اموالی که اتفاق می افتد هرکسی فوت کند اموالش به ورثه او می رسد و همینطور. برای سهام می رود.”

پور ابراهیمی گفت: در سال های اخیر به دلیل عدم رعایت قانون و مشکلاتی که در سازمان بورس وجود داشت، وقفه ای ایجاد شد و این کار انجام نشد، اما طبق آخرین اطلاعاتی که دارم سازمان بورس این امر را با اتخاذ نرم افزار و راهکارهای تصمیم گیری در این خصوص اعلام کرد که برخی از آنها مشکلات نرم افزاری و زیرساختی از جمله انتقال احتمالی سهام متوفی به وراث است. بنابراین این کار باید انجام شود.

وی در خصوص تعداد و پرتفوی شرکت ها در بخش دادگستری و تغییرات احتمالی گفت: تغییراتی رخ خواهد داد زیرا گروه واگذاری که حدود 50 درصد شرکت بود، در حال حاضر تقریباً شرکت ها و گروه های مختلف هستند، بنابراین بخش هایی از بقیه. از سهام “از این مجموعه خواهد بود و قسمت های دیگر از مجموعه دیگری.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: سرفصل ها را احصاء کرده ایم، ترکیب سهام واگذار شده دولت متفاوت است و ممکن است ارزش های متفاوتی داشته باشد، اما نحوه واگذاری توسط دولت مشخص است و باید شرایطی وجود داشته باشد. برای بازماندگان.”

منبع: آژانس بازار

دیدگاهتان را بنویسید