دولت آمریکا از مذاکره با ایران خارج نخواهد شد

واشنگتن پست: دولت آمریکا از مذاکره با ایران خارج نخواهد شد

واشنگتن پست نوشت: کشورهای اروپایی از آمریکا خواسته اند تا راه حلی برای حفظ توافق هسته ای با ایران بیابد.

در حالی که توافق نهایی با ایران در انتظار تصمیم سیاسی آمریکا در مورد تعدادی از موضوعات کلیدی است، واشنگتن پست صبح شنبه اعلام کرد که درخواست ایران از آمریکا برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان های به اصطلاح تروریستی خارجی است. به یک مانع بزرگ برای توافق با ایران تبدیل شده است.

به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی، «دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور، برنامه‌ای برای حذف سپاه پاسداران از فهرست ندارد».

واشنگتن پست به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: دستیابی به توافق به عهده ایران است. رئیس جمهور آمریکا به اصول اولیه پایبند است و ایرانی ها نیز از دیدگاه های ما آگاه هستند.

در این بیانیه آمده است: کشورهای اروپایی از آمریکا خواسته اند تا راه حلی برای حفظ توافق هسته ای با ایران بیابد.

واشنگتن پست ادامه داد: دولت آمریکا از مذاکره با ایران خارج نمی شود و ممکن است با کمک متحدان اروپایی خود به دنبال راه حل قابل قبولی باشد که به درخواست بایدن مبنی بر عدم اخراج سپاه پاسخ دهد.

او گفت: «اما دولت بایدن نمی‌خواهد عقب‌نشینی کند. این معمولا یک سوال نمادین است.

واشنگتن پست همچنین استدلال می کند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید برای خارج شدن از لیست تلاش کند، زیرا ایالات متحده همچنان از نفوذ منطقه ای در ایران می ترسد.

  رکورد سینه در حال بررسی است -

به گزارش ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر در گفت و گو با شبکه خبری ان بی سی، بدون اظهار نظر صریح در مورد حذف سپاه از فهرست سازمان های موسوم به تروریستی خارجی، بار دیگر این ادعاها را تکرار کرد و گفت که به شدت نگران وین است. من به دستیابی به توافق خوشبین هستم.

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا سپاه همچنان یک سازمان تروریستی باقی خواهد ماند؟ وی گفت: نمی خواهم وارد جزئیات مذاکرات شوم.

دیدگاهتان را بنویسید