دلیل عدم وجود نام بزرگترین بانک در لیست وام های کلان چیست؟

523194 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز به نقل از قانون بودجه 1401، بانک مرکزی موظف است با استفاده از «سامانه اطلاعاتی» و «اطلاعات به دست آمده»، تسهیلات و بدهی های کلان پرداختی به «افراد مرتبط با بانک ها یا افراد ذی نفع» را منتشر کند. برای عمومی کردن آن و “به روز رسانی” هر بخشی از آن در دوره های زمانی بعدی.

بیشتر بخوانید:

آخرین به روز رسانی فهرست تسهیلات کلان بانک مرکزی مربوط به سه ماهه اول سال جاری است که شامل سه بخش تسهیلات کلان و بدهی، اشخاص وابسته و تسهیلات کلان غیرجاری است. اگرچه این لیست مربوط به سه ماهه اول سال است اما اخیراً به روز رسانی و منتشر شده است و البته جای برخی بانک ها در آن خالی است.

در لیست عمده تسهیلات و تعهدات مربوط به فصل بهار اسامی بانک های پاسارگاد، سامان، سپه، اقتصاد نوین، ایران زمین، ایران ونزوئلا، آینده، پست بانک، خاورمیانه، روز، رسالت، رفاه کارگران، مسکن ، سینا، شهر، کارآفرین، کشاورزی، گردشگری، موسسه اعتباری ملت، توسعه و ملت، نور، مهر ایران و تجارت قابل مشاهده است.

در لیست تسهیلات و تعهدات مربوطه، نام ایران زمین، ایران ونزوئلا، آیده، توسعه صادرات، پست بانک، تجارت، خاورمیانه، روز، رفاه کارگران، سپه، سینا، شهر، رسالت، کارآفرین، کشاورزی، گردشگری، ملت، توسعه موسسه و اعتبار ملل، نور، مهر ایران، مسکن، صادرات، سامان، توسعه تعاون و صنعت و معدن قابل مشاهده است.

در لیست تسهیلات کلان غیرجاری اسامی سپه، رفاه، کارآفرین، کشاورزی، پست بانک، اختز نوین، ایران زمین، آینده، پاسارگاد، خاورمیانه، دی، سامان، سینا، شهر، گردشگری، ملت، ایران و ونزوئلا، مؤسسه اعتباری ملل نیز فهرست شده است. ، موسسه اعتباری نور، بانک های قرض الحسنه مهر ایران و رسالت منتشر می شود.

  سخنرانی سید حسن نصرالله درباره رابطه حقوق لبنان و توافق هسته ای

اما در لیست تسهیلات غیرجاری، نام بزرگترین بانک کشور (بانک ملی) و بانک های بزرگی مانند صادرات، تجارت، سرمایه، پارسیان، رفاه کارگران، توسعه تعاون، توسعه صادرات، صنعت و معدن و مسکن آمده است. جای خالی.

با توجه به اینکه تاکنون اجرای انتشار فهرست اشیای بزرگ به دلیل تاخیر در انتشار فهرست، ناقص بودن و ابهام بودن اطلاعات، خالی بودن جای برخی بانک ها در فهرست مربوطه مورد انتقاد قرار گرفته است. بانک مرکزی در این خصوص توضیحاتی داده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی دلیل تاخیر در انتشار اطلاعات بانکی ملی را نبود سامانه شناسایی تسهیلات مشمولان سهم یا بدهی ها اعلام کرد و گفت: در حال حاضر مراحل طبقه بندی و اعتبارسنجی انجام می شود. اطلاعات ارسال شده توسط بانک ها به بانک مرکزی به صورت دستی و برگشتی انجام می شود که در این فرآیند امکان انتشار سریع اطلاعات بانک های کوچک وجود دارد اما تایید اطلاعات بانک های بزرگ مانند بانک ملی زمان بیشتری می گیرد

وی همچنین اظهار داشت: بانک ملی اطلاعات خود را به بانک مرکزی ارسال کرده و روند بررسی این اطلاعات در حال انجام است، اما به دلیل وجود اشتباهات در اطلاعات ارسالی، روند رفت و برگشت و بررسی در حال انجام است. که به زودی تکمیل می شود همچنین با تایید مجدد اطلاعات کلان تسهیلات بانک ملی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید