دلیل عدم انتشار فیش حقوقی سران در خرداد ماه چه بود؟

5592 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس بخشنامه اجرایی انتشار عمومی فیش های حقوقی مدیران، انتشار عمومی اطلاعات پولی مدیران عامل باید از 9 خرداد آغاز می شد و این در حالی است که بسیاری از این شرکت ها پس از آن این فهرست را منتشر و بارگذاری کردند. دسترسی به سیستم ممنوع شد.

بیشتر بخوانید:

بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای اجرای دستور رئیس جمهور برای شفاف سازی اطلاعات پرداختی کارکنان دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ 18 اردیبهشت ماه صادر شد.

این بخشنامه به منظور اعمال اصل شفافیت (یکی از اصول 12 گانه مدیریت دولتی) برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی و همچنین ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه برای تعیین میزان کل صادر شده است. پرداخت‌های ناخالص ماهانه به مسئولان، مدیران و مدیران اجرایی تاکید می‌کند که از این پس اطلاعات حقوق و مزایای این افراد باید بر اساس ضوابط خاصی در اختیار عموم قرار گیرد.

بر اساس این بخشنامه، در تاریخ دهم هر ماه، اطلاعات مربوط به حق الزحمه مسئولان، مدیران، مدیران و همکاران موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه باید در ماه قبل با قید شده پرداخت شود. مسئولیت بالاترین مقام و تایید بالاترین مرجع مجاز حسابداران، مدیران مالی و یا عناوین مشابه (دستگاه های اجرایی) در سامانه حقوق و دستمزد بارگذاری و به صورت عمومی منتشر می شوند.

اما ما شاهد چنین چیزی نبودیم و به گفته رئیس سازمان حسابرسی موسی بزرگ اصل تاکنون مدیران 90 شرکت دولتی معرفی شده اند که برای آن ها دستور بازرسی صادر شده است.

سوالی که در اینجا افکار عمومی را به وجد می آورد این است که چرا با وجود بخشنامه های صادره و ابلاغیه در این زمینه، شرکت های دولتی همچنان از ایجاد شفافیت و علنی سازی حقوق مدیران خود سرباز می زنند؟ از سوی دیگر وعده انتشار فیش حقوقی روسای سازمان ها، دستگاه های دولتی و شرکت های دولتی چه زمانی محقق می شود؟

  من خیلی ناراحتم اما درست نیست چیزی بگویم

در نهایت این سوال مطرح می شود که چرا با توجه به صدور چنین بخشنامه ای و اجرا نشدن آن توسط برخی شرکت ها، برخلاف تصور عمومی که با متخلفان برخورد قاطع و جدی داشته است، شاهد چنین برخورد و تصمیمی مبنی بر منع مدیران این امر نیست. شرکت صادر شده؟

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید