دلیل اصلی چالش در صندوق ذخیره فرهنگیان چیست؟

527740 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، جواد نوری در پاسخ به سوالی درباره عملکرد تیم قبلی صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ارزیابی و ارزیابی عملکرد دوره قبل نیاز به اطلاعات جامعی دارد و مبنای مقایسه باید مشخص باشد. ; ما عملکرد گذشته صندوق را با چه شرکتی و با چه ایده آل هایی به طور کاملا واضح مقایسه می کنیم. باید شرایطی را در نظر بگیریم که تیم مدیریت قبلی در ابتدای فعالیت موسسه را تحت چه شرایطی و در چه شرایطی تحویل گرفت.

وی افزود: به نظر می رسد فرصت های زیادی وجود دارد و هنوز هم می توان روی آنها سرمایه گذاری کرد. کاستی هایی وجود دارد که زودتر می توان آنها را شناسایی و برطرف کرد.

بیشتر بخوانید:

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه در مجموع ارزیابی مثبتی دارم و فکر می‌کنم تیم قبلی در شرایط اقتصادی کنونی میانگین امتیاز بالاتری نسبت به شرکت‌های مشابه کسب کند، گفت: عمده‌ترین چالش‌های پیش روی صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های گذشته این است. اوایل دهه 1390 به مشکلات و عواقب بسیاری برمی گردد.

نوری در خصوص ارزیابی فعالیت اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: خوشبختانه با وجود 60 شرکت در گروه، شاخص سودآوری در سال های اخیر روند خوبی داشته است.

وی افزود: با وجود سود کم صندوق در سال های منتهی به 31 شهریور 1394 تا 1396، روند عملکرد مالی در سال های اخیر با تثبیت مجموعه، تغییرات و اجرای برنامه های تحول رو به رشد است. بنابراین میزان سودآوری در 22 سپتامبر 2016 به 620 میلیارد تن رسید و در سال 2009 تقریباً دو برابر شد و به 1100 میلیارد تن رسید.

  نویسنده کتاب «چگونه شوهر خود را بکشیم» به اتهام قتل بازداشت شده است

نوری افزود: جهش قابل توجه و قابل توجهی در سودآوری صندوق در سال 1399 اتفاق افتاد و بالغ بر 3440 میلیارد تن شد که نقطه عطفی در عملکرد مالی و سودآوری مجموعه و همچنین بیشترین سود حسابداری است که مجموعه به اعضا پرداخت. حساب در همان سال اتفاق افتاد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به رکورد سودآوری صندوق در سال 1400 گفت: در سال مالی 31 شهریور 1400 رکورد جدیدی در سودآوری موسسه به ثبت رسید و سودآوری صندوق به 3820 میلیارد تومان بازدهی 36 رسید. ٪. همچنین تاکید شد که ارقام سود به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و برای مقایسه سودآوری سال های مختلف باید به سال پایه و نرخ تورم توجه شود.

نوری همچنین با اشاره به فعالیت های صندوق در سال مالی 1401 گفت: برای امسال با توجه به روندی که شاهد هستیم و بودجه ای که تهیه شده است، انتظار داریم بتوانیم به سود دهی قابل توجهی دست پیدا کنیم. همچنین امیدواریم با اجرای مفروضات بودجه ریزی و شرایط مطلوب بیرونی شاهد سود بسیار بالاتری نسبت به سال های گذشته باشیم که البته پس از برگزاری مجامع شرکت ها در پایان سال مالی مشخص خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید