دلار در حال کاهش است

533705 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمد کشتی آرای درباره وضعیت کنونی بازار طلا و سکه گفت: در هفته های اخیر قیمت جهانی طلا به دلیل افزایش نرخ بهره و تورم در آمریکا روند نزولی داشته است و هفته گذشته حدودا 40 دلار 13 دلار. امروز قیمت هر اونس طلا به 1827 دلار رسید.

ادامه مطلب

وی با اشاره به وضعیت قیمت ها در بازار داخلی طلا گفت: تا امروز روند کاهشی قیمت ارز ادامه دارد و نسبت به هفته های گذشته با کاهش همراه است.

این فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به کاهش 450 هزار تنی قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نسبت به روز گذشته، گفت: تاکنون قیمت دلار در بازار آزاد حدود 550 تومان کاهش داشته است. این روزها به دلیل مبادلات سیاسی و احیای برجام، نرخ ارز تحت تاثیر قرار گرفته و همچنان کاهش می یابد.

کشتی آرای با تاکید بر آرامش بازار طلا و سکه گفت: کاهش قیمت ها در بازار آرام شده و این امر نیز به برقراری تجارت طبق روال عادی قبلی کمک کرده است. این در حالی است که افزایش قیمت ارز، طلا و سکه باعث افزایش تقاضای بازار در هفته های اخیر شده است. در این بین این امر باعث شده تا حباب سکه به بالاترین حد خود یعنی. یک میلیون و 600 هزار تن.

وی ادامه داد: اما پس از اقدامات اخیر بانک مرکزی، روند نزولی قیمت ها در بازار آغاز شد و حباب پول روزانه کاهش یافت تا جایی که دیروز در آخرین معاملات هر سکه یک میلیون و 380 هزار تن حباب داشت. اما امروز حول حباب پولی 380 هزار تن کاهش یافت و این نشان دهنده تخلیه حباب توسط انواع سکه در معاملات است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

به گفته وی، در حال حاضر در بازار تهران قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم 14 میلیون و 300 هزار تن، سکه بهار آزادی طرح جدید 14 میلیون و 850 هزار تن نصف بهار آزادی است. سکه 8 میلیون و 350 هزار تن، ربع سکه 5 میلیون و 370 هزار تن و هر گرم سکه 3 میلیون و 50 هزار تن معامله می شود.

قیمت هر اونس طلای مذاب در هفته گذشته با 55 هزار تن کاهش به 6 میلیون و 130 هزار تن و هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 400 هزار تن کاهش یافته است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید