دشمن با از بین بردن مسئله حجاب به دنبال چیست؟

567747 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حجاب و عفاف در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است. نتایج بررسی ها و بررسی های مختلف نشان می دهد که منشأ بسیاری از انحرافات، بی حجابی و رعایت نکردن پوشش مناسب است، امری که اسلام برای جلوگیری از آن توصیه ها و دستوراتی دارد که برای همه افراد، اعم از مرد و زن لازم است. زنان، زنان، به او توجه کنید.

بررسی های مختلف نشان داده است که رعایت حجاب و عفاف در جوامع اسلامی برکات و فواید بسیاری را به همراه داشته و بی بند و باری و رعایت نکردن حجاب و پوشش مناسب انحرافات و مشکلات فراوانی را به همراه داشته است.

بحث حجاب و عفاف موضوع بسیار حساس و مهمی است که توجه به این لحظات حساس را می طلبد. اما گاهی مشاهده می شود که پرداخت عجولانه و بدون در نظر گرفتن این موارد حساس باعث سوء استفاده جریان ها و افرادی شده است که به دنبال هجمه به اسلام و نظام اسلامی هستند. به عنوان نمونه، بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی با انتقاد از کمپینی که اخیراً تشکیل شده و برخی از زنان محجبه به آن پیوسته اند، بر این باورند که لازم است در این زمینه با دقت بیشتری عمل شود تا این اقدام موجب سوء استفاده از سوی مردم نشود. دشمنان

اگرچه بحث عفاف و حجاب یکی از مهم ترین مسائل فرهنگی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی است و رعایت حجاب مورد نیاز جامعه ماست، اما در سال های اخیر با ورود جدی دشمنان به این موضوع تضعیف شده است. حجاب و عفاف و هزینه های زیادی که برای مقابله با این معضل انجام شده توسط دشمنان اسلام انجام شده است، این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفته است تا اینکه رهبر معظم انقلاب می فرمایند: چیزی که بنده را حساس می کند این است. که ناگهان از دهان گروهی می بینید که خواص محسوب می شوند بحث «حجاب اجباری» مطرح می شود. یعنی بعضی جاهلان – حالا می گویم جاهل; خدای ناکرده ندانسته همان خطی را دنبال می کنند که دشمن با این همه پول در کشور نتوانست به آن دست یابد. آنها از همین خط پیروی می کنند. در میان آنها یک روزنامه نگار، در میان آنها یک روشنفکر، در میان آنها یک ملا و یک معمم. [می‌گویند] امامی که گفت زن ها حجاب داشته باشند نگفت همه زن ها! مزخرف! ما آن موقع آنجا بودیم، می دانیم. چگونه است؟ امام مثل کوه در مقابل نفی آشکاری که پهلوی ها و یاران پهلوی در کشور ایجاد کردند ایستاد و فرمود باید حجاب باشد.

  دعوت بشار رسن برای بازی با ایران

در همین راستا و با توجه به اهمیت این موضوع با حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم طبس در شورای اسلامی گفت وگویی انجام دادیم که در ادامه می آید.

رهبر معظم انقلاب همواره بر موضوع حجاب و عفاف تاکید داشته اند و به طور مفصل به این موضوع پرداخته اند، اما با وجود اهمیت فراوان موضوع، گاهاً توجه می شود که آنچنان که باید به این موضوع توجه نمی شود. به نظر شما چه چیزی باعث این مشکل می شود؟

خجت‌الاسلام نصیرایی: بله. هر وقت توصیه های رهبر انقلاب را رد کردیم و به دیدگاه ها توجه نکردیم، در آنجا ضربه خوردیم. باید بدانیم که نیروهای انقلابی نباید در مسائل مختلف احساساتی باشند. چون این احساسات باعث می شود در میدان دشمن بازی کنند.

ما همیشه شاهد بوده ایم که دشمنان در میدان اصلی نتوانسته اند به حریف تبدیل شوند. بنابراین آنها میدان جنگ را به حومه منتقل کرده اند تا بتوانند در آنجا موفق شوند. متاسفانه برخی از نیروهای انقلابی که در این مسائل احساساتی می شوند در دام دشمن می افتند.

یکی از تاکتیک های دشمن سوء استفاده از دوقطبی ها و شکاف هاست، اما نکته اینجاست که نباید اجازه دهیم دشمن از این دوقطبی ها و شکاف های کاذب سوء استفاده کند. در این موضوع، عبرت از تاریخ است که لشکر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در جنگ با سپاه معاویه دست برتر را داشتند و تا نابودی معاویه ادامه یافتند، اما دشمن موفق به فرار از آن شد. تخریب با استفاده از جهل مردم یعنی با نیزه زدن به لشکر حضرت علی علیه السلام با قرآن اختلاف ایجاد کرد و در این باره مالک اشتر نهایی اظهار داشت که اگر لشکر احساسات و اختلافات نبود، چند ضربه شمشیر باقی می ماند تا خیمه کفر را ویران کند.

  امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون کاردانی 1400 می باشد

رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنان خود به نیروهای انقلابی توصیه کردند که تهاجمی عمل کنند نه تدافعی. به نظر می رسد در بحث حجاب خلأ وجود دارد و به جای تهاجمی، بیشتر تدافعی عمل کرده ایم. به نظر شما چرا هنوز این وضعیت وجود دارد؟ آیا سوال محقق نشده است؟

حجت الاسلام نصیرایی: همانطور که گفتم ما هرگز نخواستیم توصیه های مدیریت را پوشش دهیم و به این سمت برویم که این موضوع هم تداعی می کند، یعنی. نیروهای انقلابی به جای تهاجمی، ضربه محکمی به دشمن بزنند، همیشه دفاعی باشند. آنها وارد عمل می شوند و منتظر می مانند تا ببینند دشمن چه خواهد کرد و سپس از طریق احساسات با او برخورد می کنند. این مشکل قطعاً می تواند باعث شود که همیشه مطابق میل دشمنان عمل کنیم.

مثلاً در بحث حجاب، سخنان رهبری بر این موضوع متمرکز نیست، بلکه می گویند باید ببینید دشمن کجا ضربه می زند.

یعنی دشمنان انقلاب اسلامی و اسلام همواره از سوی زنان مسلمان آسیب دیده اند، لذا تلاش کردند تا با از بین بردن زنان مسلمان به پیروزی برسند، اما متأسفانه نیروهای انقلابی این مشکلات را درک نمی کنند و تنها به یک موضوع کوچک می پردازند که آن هم آن است. است این مشکل بزرگی است که باید برطرف شود.

جایگاه زن در انقلاب اسلامی جایگاه والایی است. زیرا زنان وظیفه تربیت نیروهای متدین و انقلابی را بر عهده دارند و اگر این مشکل تحت تأثیر قرار گیرد، پایه های انقلاب سست می شود.

هدف اصلی دشمن از تخریب مسئله حجاب چیست؟

  نکات جدید وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی -

حجت‌الاسلام نصیرایی: چهل سال است که می‌بینیم زنان بدون محدودیت در همه عرصه‌ها بدن خود را بزرگ کرده‌اند و بدون توجه به این مشکلات، بر خلاف تمدن غرب، جایگاه و جایگاه او حفظ شده است. از این رو مشخص است که دشمنان از این موضوع ضربه سختی خواهند خورد. از این رو سعی می کنند با تخریب این ستون به اهداف خود برسند. پس می بینیم که دشمنان برای تخریب این رکن از جمله حجاب از راه های مختلف استفاده می کنند تا با ایجاد دو قطبی، جامعه را رودررو کنند. جامعه به ویژه نیروهای انقلابی باید عاقلانه رفتار کنند تا در میدان دشمن قرار نگیرند که نتیجه آن آسیب دیدن این ستون به دست خودمان است.

جامعه ما از گذشته چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام دیندار است و بر مسئله حجاب و حیا تاکید داشته است، بنابراین نباید اجازه دهیم دشمنان جامعه ما را با حواشی تفرقه و دوقطبی کنند. قبول نکنیم، این بار هم قطعا دشمنان با شکست مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید