دست یحیی خالی بود اما پرسپولیس 0-1 پیروز شد

حمید درخشان، بازیکن و سرمربی سابق پرسپولیس در خصوص فینال جام جهانی لیونل مسی و دربی استقلال و پرسپولیس اظهاراتی را مطرح کرد:

بازی فینال جام جهانی را چگونه ارزیابی کردید؟

همه چیز در این مسابقه وجود داشت. صندلی خالی برای تماشاگر نبود و هرکسی با هر سلیقه ای پس از دیدن این فینال، دیدن آن از تلویزیون یا از استادیوم، تمام انتظارات فوتبال زیبا را داشت. ترکیبات تاکتیکی، حرکات بازیکنان در زمین، تعویض های صحیح، ارزش بازیکنان بزرگ در طول مسابقه و ماراتن 120 دقیقه ای تعویض و در نهایت پنالتی.

چه اتفاقی افتاد که به آرژانتین کمک کرد تا قهرمان شود؟

قطعا تنها یک نفر می تواند سرنوشت بازی را در ضربات پنالتی تغییر دهد و آن دست های دروازه بان و البته نحوه شوت بازیکنان است. من معتقدم دروازه بان آرژانتینی عملکرد بهتر و جام حذفی را با اعتماد به نفس و از نظر هوشی برای کشورش به ارمغان آورد.

در مورد لیونل مسی چیزی برای گفتن دارید؟

قطعا این بازیکن درخشان ترین و کامل ترین فوتبالیست تاریخ زندگی اش بوده و خواهد بود. ای کاش مارادونا زنده بود و می توانست این مسابقه را از نزدیک در ورزشگاه ببیند. فکر نمی کنم فوتبالیستی در این سطح از تکامل در دنیا وجود داشته باشد.

داربی و خروج نابهنگام لوکادیا از کشورمان چطور؟

دست یحیی کاملا خالی بود، البته مهدی عبدی و حامد پاکدل را دارد و جز بازی با این افراد کاری از دستش بر نمی آید. فکر می کنم او باید با آرامش و تمرکز کامل تیمش را به زمین بفرستد.

  عوارض و فواید مصرف حبوبات در رژیم غذایی

در این شرایط مسئولیت و وظایف کدام بازیکنان در این مسابقه بیشتر شد؟

قطعا مسئولیت هافبک ها بیشتر شده است. با غیبت مهاجمان خارجی و بهترین گلزن پرسپولیس، آنها باید سهم بیشتری در گلزنی داشته باشند و وظایف دفاعی خود را فراموش نکنند.

بیرانوند را چطور می بینی؟ فکر می کنید او با مصدومیتی که در جام جهانی گرفت مشکلی برای بازی خواهد داشت یا خیر؟

شک دارم. او از آن دسته بازیکنانی نیست که چنین مشکل مصدومیتی داشته باشد. به هر حال دربی شرایط خودش را دارد و همه آن را به خوبی می شناسند.

نزدیکی فینال جام جهانی به دربی چه تاثیری بر عملکرد بازیکنان خواهد داشت؟

این موضوع هیچ ربطی به بازی این دو تیم ندارد. هرکی بخواد تو این سطح بازی کنه نمیتونه فینال رو ببینه مثل آرژانتین و فرانسه! چنین فوتبالی سال ها نیاز دارد تا ساختار فوتبال کشور درست کار کند. با این فینالی که مردم به تازگی دیده اند، هر چه بازیکنان هر دو تیم تلاش کنند، هرگز فوتبالشان نشان داده نمی شود و بازی خسته کننده می شود.

به عنوان فردی که تجربه سرمربیگری در داربی را دارید، وضعیت استقلال را چگونه ارزیابی می کنید؟

آنها در سطح پرسپولیس هستند و شاید هم پایین تر. در هر دو تیم بازیکنان باتجربه ای حضور دارند اما به نظرم بیشتر در بین پرسپولیسی ها حضور دارند. در مجموع این دیدار غیرقابل پیش بینی است و پیش بینی می کنم اگر اتفاق خاصی نیفتد پرسپولیس با یک گل پیروز می شود و سه امتیاز را می گیرد.

  دانشمندان و مراجع تقلید خیرخواه مردم و مسئولان و دولت هستند/ آرامش بر بورس حاکم است

چه کسی گل پرسپولیس را می زند؟

اگر لوکادیا که آقای گل پرسپولیس بود، می‌گفتم گل می‌خورد اما حالا در این شرایط نمی‌توان گفت چه کسی گل پیروزی را برای پرسپولیس به ثمر می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید