دست ها منعکس کننده سلامت کلی بدن هستند

پزشکان معمولا دست راست بیمار را می گیرند و با دو دست به دقت معاینه می کنند. آنها همچنین می توانند به ناخن ها، استخوان های انگشتان یا مچ دست و ظاهر پوست نگاه کنند تا در مورد سلامت فرد نتیجه گیری کنند. حتی پزشکان اغلب ضربان قلب بیمار را در معاینات پزشکی منظم بررسی می کنند تا ایده ای از ضربان قلب به دست آورند.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2002 در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد، داده ها از 197 بیمار که برای معاینه یا عمل جراحی به یک مرکز بهداشتی در انگلستان مراجعه کرده بودند، جمع آوری شد. در این مطالعه حدود 118 زن، به طور متوسط ​​حدود 70 سال شرکت داشتند.

محققان دریافتند که 44 درصد از شرکت کنندگان نشانه هایی از برخی عادات ناسالم یا بهداشت شغلی مانند کار در معادن زغال سنگ یا سیگار کشیدن را نشان می دهند. نتایج بیشتر نشان می‌دهد که چگونه دست‌ها می‌توانند به پزشکان در تشخیص‌های آگاهانه‌تر و مناسب‌تر کمک کنند.

اگر به نظر می رسد که دستان شما اشیایی را نگه می دارند، این ممکن است نشانه ای از پیری یا سلامت ضعیف باشد. دکتر آن آلبرز، متخصص قلب و عروق می گوید: «در طول معاینه فیزیکی بیماران، ما قطعاً به دست افراد توجه می کنیم زیرا آن را با ضعف مرتبط می کنیم.

وی افزود که مصرف کم ممکن است نشان دهنده افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی، به ویژه در افراد مسن باشد.

اگر جوان و چابک هستید، اما در دستان خود احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی می کنید، این ممکن است نشانه ای از سندرم تونل کارپال باشد. این وضعیت اغلب مچ دست را به دلیل وضعیت بد خوابیدن یا استفاده بیش از حد از صفحه کلید درگیر می کند. از سوی دیگر، بی حسی دست یا انگشتان در سنین میانسالی یا پیری ممکن است نشان دهنده نوروپاتی دیابتی باشد.

  روشنک عجمیان خودشیفته شد + عکس

اگر دستان شما زیاد می لرزد، یک احتمال ممکن است یک بیماری عصبی مانند پارکینسون باشد. در موارد دیگر، لرزش دست ها ممکن است به دلیل اعتیاد به الکل، اضطراب، واکنش به برخی داروها، اختلالات روانی، بیماری کبد یا دیستونی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید