دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی به بهانه کمک به نیازمندان در ماه محرم

531825 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، رئیس پلیس فتا از شناسایی و دستگیری مظنونی خبر داد که با ظاهر شدن به عنوان یک فعال اجتماعی اقدام به فریب کاربران فضای مجازی و ایجاد صفحه ای در اینستاگرام با عنوان «کمک به نیازمندان در ماه محرم» کرد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: یکی از فعالان اجتماعی مطرح کشور با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد صفحه ای جعلی با نام و عکس وی ساخته شده است. در شبکه های اجتماعی ایجاد شده و به بهانه دریافت پول تحت عنوان کمک به نیازمندان فریب شهروندان است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد صفحه ای در اینستاگرام با بیش از 50 هزار فالوور با جعل هویت شاکی با استفاده از تصاویر استوک و ترفندهایی از موقعیت اجتماعی وی سوء استفاده کرده است. کمک به کاربران نیازمند کلاهبرداری.

وی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با روش های علمی، مجرم را در فضای مجازی شناسایی و پس از دریافت اطلاعات هویتی، پس از انجام تشریفات قضایی، متهم را در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و تحویل گرفتند. به پلیس فتا .

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: این جنایتکار در تحقیقات انجام شده اعتراف کرد که با ایجاد کانال جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت پول از بیش از 30 شهروند و ابراز پشیمانی و انگیزه وی کسب غیرقانونی بوده است. ثروت و در فضای مجازی معرفی شود. توضیح داد.

  منصوریان جواب تلفن مدیران باشگاه را نداد

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: عموما افراد سودجو با استفاده از شبکه های اجتماعی و هویت های مجازی جعلی مزین به طلسمات اغواگرانه قربانیان خود را فریب می دهند و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می کنند. لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند موضوع را از طریق آدرس پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید