دستور اصلی به دو وزیر برای جلوگیری از سفته بازی و افزایش قیمت

551237 خبر ناگهانی

بر اساس گزارش ارائه شده توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، ارزش صادرات غیرنفتی از 35 میلیارد دلار در سال 1399 به 47 میلیارد دلار در سال 1400 رسید.

بیشتر بخوانید:

رئیس: نیاز به متقاعد کردن افکار عمومی برای تزریق دوز سوم واکسن

در جلسه یکشنبه شب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از وضعیت صادرات غیرنفتی کشور به ویژه در ماه های اخیر ارائه شد.

بر اساس این گزارش، صادرات غیرنفتی کشور از زمان روی کار آمدن دولت جدید به میزان قابل توجهی افزایش یافته و از 35 میلیارد دلار در سال 1999 به 47 میلیارد دلار در 1400 رسیده است.

وزیر صمت همچنین پیشنهادات این وزارتخانه را برای بهبود تجارت با کشورهای هدف به ویژه با همسایگان و کشورهای منطقه ارائه کرد.

رئیس جمهور در ادامه این گزارش با اشاره به ظرفیت عظیم تولید و صادرات کشور، از همه دستگاه ها خواست از ظرفیت ها برای افزایش صادرات غیرنفتی و به حداقل رساندن وابستگی خود به درآمدهای نفتی استفاده کنند.

در ادامه این نشست گزارشی از روند افزایشی قیمت مواد غذایی، پوشاک و اجاره مسکن در ماه های اخیر ارائه شد.

رئیسی در این راستا به وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت دستور داد تا بررسی عمیق و کارشناسی شده افزایش قیمت ها به دلیل کاهش نرخ ارز را انجام دهند و پیشنهادات عملیاتی خود را به هماهنگی اقتصادی دولت ارائه کنند. ستاد مدیریت این مشکل ..

  دشمن آخرین نفس خود را می کشد / آغاز فرار مفتضحانه استکبار از منطقه -

وی با تاکید بر پرهیز از تحمیل هزینه های بیشتر به مردم، از دستگاه های اجرایی ذیربط خواست اقدامات لازم و فوری را برای جلوگیری از سفته بازی و افزایش قیمت ها به ویژه در روزهای پایانی سال انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید