دسترسی به مواد مخدر در اینترنت نسبت به سایر کالاها راحت تر است

565622 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران در این عرصه اظهار داشت: در ایران اسلامی وجود دارد.

ادامه مطلب

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر یک موضوع جدی و اولویت دار در کشور است، گفت: در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر باید مسیر طی شده در مبارزه با مواد مخدر آسیب شناسی شود.

رئیس جمهور با اشاره به نتایج خوب جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر در سطح ملی و جهانی، از همه دست اندرکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، مرزبانی و بسیج قدردانی کرد.

رئیسی مبارزه با مواد مخدر را با وجود تشکل های مافیایی کاری پیچیده و مهم خواند و با تاکید بر لزوم استفاده از خلاقیت و ابتکار در این مبارزه گفت: باید تلاش کنیم روند مبارزه با مواد مخدر و در نتیجه مسئولیت اعضا را تغییر دهیم. سازمان ها با مواد مخدر دو برابر می شود، اما در این مبارزه نباید کمبود دستگاه وجود داشته باشد.

وی معضل مواد مخدر و روانگردان ها را یکی از بحران های جدی کشورها و جامعه بشری دانست و گفت: هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند وارد مبارزه با قاچاقچیان شود و همه کشورها و سازمان های بین المللی باید به درستی نقش خود را ایفا کنند.

رئیس جمهور گفت: سوال من از سازمان ملل این است که آیا سهم، کمیت و جایگاهی که به این سازمان در مبارزه با مواد مخدر اختصاص داده شده همان است؟

  تحریمی باقی نمانده که انجام نداده اند!

رئیسی ادامه داد: معتقدم کشورها و سازمان های بین المللی در حد ادعاها و مسئولیت های خود نقش خود را ایفا نمی کنند. آیا ارزیابی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی برای حضور موثر در مبارزه با مواد مخدر کافی است؟ قطعا نقش سازمان ملل بالاتر از اینهاست.

وی تاکید کرد: امروز با گذشت 113 سال از امضای کنوانسیون مبارزه با مواد مخدر شانگهای، می بینیم که این محصول در اینترنت نسبت به بسیاری از کالاهای دیگر به راحتی قابل دسترسی است و مواد مخدر سنتی تبدیل به جرایم صنعتی و سایر جرایم سازمان یافته شده است. مربوط.

وی گفت: به نظر می رسد در ایجاد یک عزم بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر ضعف جدی وجود دارد و تا زمانی که این ضعف برطرف نشود، وضعیت بهبود نخواهد یافت.

رئیسی در تشریح اقدامات آمریکا و ناتو در افغانستان که منجر به توسعه کشت مواد مخدر شد، گفت: در طول دو دهه تسلط آمریکا و ناتو در افغانستان، مواد مخدر تولید و از سنتی به صنعتی تبدیل و در اطراف توزیع می شود. دنیا.” .

وی افزود: چرا جامعه جهانی به تعهدات قانونی، اخلاقی و حقوق بشری خود مبنی بر پاسخگویی آمریکا و ناتو در این زمینه عمل نمی کند؟

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه جامعه جهانی در قبال تعهدات خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر تنها به سپاس و ارسال لوح سپاس از ایران اکتفا کرده است، افزود: بین المللی مدعی حقوق بشر در این زمینه است که بنده نیز مدعی حقوق بشر در این زمینه هستم. بر این باورند که در این زمینه ضعف جدی وجود دارد.

  من چند نکته را در تمام ماجراهای کاترین شکستم

رئیسی در تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر گفت: امروز صداقت و جدیت جمهوری اسلامی در این عرصه بر همگان آشکار است و نیازی به بحث نیست چرا که به صورت جدی با مواد مخدر مبارزه کرده ایم. به مدت 43 سال و فرصت هایی از جمله تصویب قوانین لازم، تشدید مبارزه و اقدام قانونی.

وی گفت: اگر در آن سال ها جامعه جهانی به تعهدات خود به عنوان جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر عمل می کرد، امروز وضعیت جهان متفاوت بود.

وی گفت: تمامی اقدامات ارزشمند و موثر جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر تحت تحریم های سرکوبگرانه آمریکا انجام شده است.

رئیسی خطاب به نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل گفت: از سازمان ملل گلایه داریم که چرا اقدامی نمی شود حداقل برای رفع تحریم های سرکوبگرانه علیه فعالان مبارزه با مواد مخدر اقدامی انجام نمی شود. ؟!”

وی افزود: امروز سازمان ملل باید به این سوال پاسخ دهد که چرا جمهوری اسلامی با وجود مقاومت پرهزینه در مبارزه با مواد مخدر همچنان باید تحت تحریم های سرکوبگرانه قرار گیرد؟

رئیس‌جمهور با اشاره به سرکوب شبکه‌های قاچاق مواد مخدر در ایران، گفت: تا زمانی که سازمان‌های اطلاعاتی ما در این زمینه به‌طور مستمر فعالیت می‌کنند، سازمان‌های اطلاعاتی منطقه‌ای و جهانی باید گزارش دهند که چه میزان اطلاعات در این زمینه با کشورمان رد و بدل شده است. قاچاق مواد مخدر شناسایی و تحت درمان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از رمزهای موفقیت در مبارزه با مواد مخدر، تبادل اطلاعات بین سرویس های اطلاعاتی منطقه ای و جهانی است و آنها باید به جلسات کارشناسی گزارش دهند و دبیرکل سازمان ملل باید نقش این سازمان ها را در مبارزه در نظر بگیرد. علیه مواد مخدر، «رئیسی گفت هنجارش چه بود؟

  جزئیات اجرای الگوی «تامین مالی اسلامی» توسط بانک رفاه کارگران

وی در پایان بر تقویت کار اطلاعاتی در شناسایی شبکه های قاچاق مواد مخدر و همچنین اقدامات پیشگیرانه نهادهای فرهنگی و آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: اقدامات انجام شده در زمینه قاچاق مواد مخدر کافی نیست و باید در یک برنامه ریزی انجام شود. در هیچ نقطه ای از کشور نباید شاهد معتادان متجاهر باشیم که زندگی مردم را مختل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید