در کدام مشاغل بیشتر احتمال دارد به شریک زندگی خود خیانت کنید؟

سیناپرس نوشت؛ خیانت در زندگی زناشویی باعث از بین رفتن روابط خانوادگی و زناشویی می شود و نتایج یک تحقیق نشان می دهد افرادی که در برخی مشاغل کار می کنند بیش از سایرین در معرض این عمل قرار دارند.

طبق یک نظرسنجی، کارمندان بانک، خلبانان و پزشکان در صدر فهرست قرار دارند. این مطالعات به وضوح نشان می دهد که افرادی که در امور مالی، هوانوردی و مراقبت های بهداشتی کار می کنند بیشتر احتمال دارد به شرکای خود خیانت کنند.

تحلیل داده های این پژوهش نیز اهمیت سن را در بحث خیانت زناشویی نشان می دهد و داده های موجود نشان می دهد که افراد 29، 39 و 49 ساله بیشتر در معرض خطر وسوسه خیانت هستند.

این مطالعه نشان داد که افراد در مشاغل زیر بیشتر احتمال دارد در زندگی زناشویی مرتکب زنا شوند:

1- مشاغل مالی (بانکدار، دلال، تحلیلگر و …)

2- صنعت هوانوردی (خلبان، خدمه پرواز، خطوط هوایی و …)

3- پرسنل بهداشتی (پزشکان، پرستاران، پرستاران و …)

4- بازرگانان (مدیران اجرایی، مدیران، منشی ها و …)

5- ورزشکاران (ورزشکاران، مربیان، نمایندگان و …)

6- هنرمندان (نوازنده، مدل، بازیگر، عکاس و …)

7- فضای سرگرمی (دی جی، پیشخدمت و …)

8- ارتباطات (خبرنگاران، روابط عمومی، ارتباطات و …)

9- مشاغل حقوقی (وکلا، منشی، دادستان، قضات و …)

این مطالعه بیش از 5000 نفر مختلف را که به شریک زندگی خود خیانت کرده بودند مورد بررسی قرار داد.

این نظرسنجی نشان داد که دو سوم مردم در محل کار خیانت می کنند، اگرچه 85 درصد معتقدند که باید از تماس با همکاران خودداری کنند.

  آقای دبیرکل! پرسپولیس چطور بدون رضایت ما بازیکن گرفت؟ / به فیفا و AFC شکایت می کنیم

نتایج یک مطالعه دیگر روی 42000 بزرگسال نشان می دهد که آنها با نزدیک شدن به سن خاصی مانند 30، 40 یا 50 سالگی بیشتر احتمال دارد خیانت کنند و به نظر می رسد این به دلیل بحران روانی و جستجوی معنا در زندگی باشد.

دکتر آدام آلتر، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: «با نزدیک شدن مردم به دهه جدید، بیشتر مردم در حال بررسی معنای زندگی خود هستند. زندگی آنها معنادار است یا به این نتیجه می رسند که زندگی آنها بی معنی است.

برخی از افراد ممکن است سعی کنند با این نتیجه کنار بیایند که زندگی آنها بی معنی است و این تلاش گاهی به شکل غیراخلاقی شکل می گیرد و منجر به روابط مخرب اجتماعی خارج از ازدواج می شود. مطالعه کامل در مجله PNAS منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید