در چارچوب قانون، معترضان می توانند مجوز بگیرند

احمد وحیدی گفت: انتخاب مکان برای برگزاری تجمعات قبلاً یک بار مطرح و تصویب شده است، اما به دلایلی که سازمان های مردم نهاد مشکلاتی پیدا کردند باید تجدید نظر شود.

با توجه به اینکه با شکل گیری اعتراضات در کشور بار دیگر بحث تعیین محل تجمع مطرح شد و گفته شد وزارت کشور مسئول این امر است و در حال رسیدگی است و این بررسی ها در چه مرحله ای است. هستند، گفت: این موضوع 2 مشکل دارد. اولاً مشکل اصلی این است که مردم به هر حال به مشکل خاصی اعتراض می کنند، مشکل دیگر این است که در یک مکان خاص است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه با اصل اعتراض خود مشکلی نداریم، تاکید کرد: در چارچوب قانون، افرادی که اعتراض می کنند می توانند مجوز بگیرند و باید مشخص شود که تا کی می خواهند اعتراض کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که می خواهند اعتراضات را مدیریت کنند باید آن را در درون خود کنترل کنند و این مانعی ندارد. البته این کار باید در شرایطی انجام شود که به هر حال بهتر است که در این صورت مشکلی نداریم.

وحیدی تصریح کرد: انتخاب مکان قبلاً یک بار مطرح و تصویب شده بود اما بنا به دلایلی سازمان های مردم نهاد مشکلاتی پیدا کردند که باید بررسی شود.

وی با توجه به اینکه در این مدت برخی احزاب درخواست تجمع و شکایت خود را به وزارت کشور ارائه کردند، گفت: بله، برخی احزاب درخواست تجمع داشتند و جلسه ای نیز با آنها برگزار شد، اما اغلب برگزار نشدند. جلسه خود را تشکیل می دهند و وقتی جلسه ای تشکیل نمی دهند قانونی بودن کارشان زیر سوال می رود.

  حضور مجدد کی روش تصمیم عاقلانه ای بود

وزیر کشور تاکید کرد: تشکیل این مجالس به موقع به عهده آنهاست و ترتیبی که باید اتفاق بیفتد در واقع طبق قانون است.

منبع: ایلانا

دیدگاهتان را بنویسید