در مسابقه اول غرورمان جریحه دار شد اما شرافت و هویتمان را از دست ندادیم/ این تازه شروع کارمان است.

جام جهانی قطر – برای سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و شاگردانش، پیروزی مقابل ولز تازه شروع کار آنها در جام جهانی 2022 است.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی 2 بر صفر مقابل ولز گفت: این تازه شروع کار ماست. ما باید کار را انجام دهیم. روز فوق العاده ای برای ما بود و حرفی برای تشکر از بازیکنان ندارم. آنها درخشان بودند و شایسته احترام زیادی هستند. مردم می دانند که این بچه ها عاشق فوتبال بازی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که پیام شما برای مردم ایران چیست، گفت: بازیکنان من شایسته حمایت هستند. ما این کار را برای آنها انجام دادیم و این تنها دلیلی است که ما اینجا هستیم. ما آمدیم تا برای هواداران و مردم ایران بازی کنیم.

کارلوس کی روش در نشست خبری بعد از بازی ایران و ولز در پاسخ به تمجید از عملکرد تیم ملی ایران مقابل ولز و احتمال صعود شاگردانش به مرحله حذفی گفت: امروز بازی بسیار خوبی داشتیم. همه آنها نشان دادند که شخصیت بالایی دارند و این ویژگی تیم ملی ایران است. در تیم ملی یکپارچگی و یکپارچگی وجود داشت و به ریشه خود برگشتیم.

وی ادامه داد: نکته دیگر این بود که بعد از شکست قبلی باید بر احساسات خود غلبه می کردیم. به بازیکنانم گفتم فوتبال بازی‌ای است که گاهی وقتی می‌بازی آبروی تو زیر سوال می‌رود. در بازی اول غرور ملی پوشان جریحه دار شد اما حالا این برد باعث شد تا غرورمان را جمع کنیم و نتیجه بگیریم. می خواستیم فوتبالی را که در روح و ذهن خود داریم به نمایش بگذاریم.

  استرس تاج به کمپ سپاهان رسید

کی روش در مورد عملکرد ولز گفت: آنها خیلی خوب بودند. به هر حال باید منتظر ماند و دید در بازی امشب انگلیس و آمریکا چه اتفاقی می افتد. اگرچه پایان بازی مهم است، اما آغاز آن مهم نیست، پایان آن است.

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود دوران کی روش به پایان رسیده است و نظر شما در این مورد چیست، تصریح کرد: گاهی اوقات نتایج خیلی خوبی در فوتبال در آخرین لحظات به دست می آید. فکر می کنم به نتیجه خوبی رسیدیم. ما مستحق برد بودیم، اختلاف دو تیم ما را به این نتیجه رساند. اگر گل های بیشتری می زدیم بهتر بود. البته ولز مربیان و بازیکنان خوبی داشت. من معتقدم امروز روز ما بود و شاید فردا روز ولز باشد.

سرمربی تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: مدام با بازیکنانم صحبت می کنم. حرفی برای تشکر از هواداران ندارم. و من به ولزی ها تبریک می گویم. امروز باید به هواداران هر دو تیم که حضور داشتند تبریک بگویم.

کی روش درباره احساسات هواداران در این دیدار و هیجانی که وجود داشت، توضیح داد: اولین چیزی که در رختکن به بازیکنانم گفتم این بود که فشار زیادی داریم. نزدیک به گل بودیم و در آخرین لحظات به گل رسیدیم. بنابراین ما شادی های عاطفی داشتیم. در عین حال از شرایط بسیار سختی برگشتیم. به خصوص وقتی مثل تیم ملی ما می بازد. همانطور که در نشست خبری قبلی گفتم، اکنون باید نتیجه صفر را بپذیریم.

وی ادامه داد: در دو بازی که داشتیم باید از موقعیت ها استفاده می کردیم. مهم این بود که امیدمان را حفظ کنیم و از بازی های دیگر حتی قبل از جام جهانی یاد بگیریم. اما امروز گل زدیم و سه امتیاز را گرفتیم. ما باید مطمئن باشیم که به اندازه کافی خوب هستیم تا به دور بعد صعود کنیم. آمریکا تیم بسیار خوبی است. آماده سازی ما برای آنها از امروز آغاز می شود. چرندیات را بریدیم. پیروزی هواداران فوتبال در ایران را تقدیم می کنیم.

  بمب ساعتی زیر تهران منفجر شد

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به بازگشت تیمش به مسیرهای پیروزی، تصریح کرد: این برد بسیار مهم بود. من سال ها در فوتبال بودم و امروز احساس کردم در یک مسابقه واقعی هستم. ما باید مراقب هوادارانمان بودیم. شاهد 90 دقیقه شادی و نشاط هر دو تیم بودیم. امروز ما به عنوان ایران خوشحال تریم چون پیروز شدیم. هواداران ولز نیز مطمئناً با بازی فوتبال سرگرم بودند.

کی روش همچنین به خبرنگاران در میکس زون ورزشگاه گفت: بازی برای ما خیلی بهتر بود زیرا همه بازیکنان آزادانه بازی کردند. وقتی آزاد هستید که خودتان را بیان کنید، می توانید خودتان را بهتر نشان دهید.

او مانند روزهای گذشته با سوالی حاشیه ای مواجه شد که از پاسخ دادن به آن خودداری کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره بازی بعدی تیمش مقابل آمریکا تاکید کرد: ابتدا می خواهم بگویم این پیروزی هدیه ای بود به هواداران ما، کسانی که از ما حمایت کردند، به مردم ایران. ما برای آنها بازی می کنیم. ما 90 دقیقه با شخصیت بازی کردیم تا آنها شاد باشند، لذت ببرند و به تیمشان افتخار کنند.

کی روش ادامه داد: این برد راهی برای قدردانی از بازیکنانی بود که با وجود مشکلات پس از باخت در بازی قبل به توانایی های خود ایمان داشتند و این خودباوری تفاوت یک تیم معمولی با یک تیم بزرگ است. تیم های بزرگ از شکست ها درس می گیرند و بازیکنان ما در این بازی شخصیت خوبی از خود نشان دادند. طبیعی است که وقتی برنده نمی شویم ناراحت شویم، اما هرگز به خاطر باخت، شرافت و هویت خود را از دست نمی دهیم.

  قیمت های نجومی اقامت در دبی برای جام جهانی

دیدگاهتان را بنویسید