در قانون جایی برای چانه زنی وجود ندارد. همانطور که امام به بنی صدر فرمودند: «تو اشتباه می کنی چون قانون را قبول نمی کنی».

سید احمد خاتمی نماینده مجلس خبرگان رهبری در همایش مبلغان اعزامی به مناطق فقیرنشین و امامزاده های سراسر کشور در ایام فاطمیه که صبح امروز در محوطه امامزاده سید علی (ع) قم برگزار شد، با اشاره به به آیه «فلولا نافرا من کل الفرقة منهم تعیفهمو لیات فقاهوا فی الدین» وَلْیْنْدروا قْمْهُمْ تَ رَجَّوا إلَیْهْمْ لَلَّهُمْ یَحْدَکُلُ عَلَیْهِ وَ الْحَدْدَ الْأَنْدَرِهُ وَ أَوْدَهُ عَلَیْهِ وَ الْحَدَدِهِ.

وی در ادامه افزود: با این هدف شورای عالی حوزه های علمیه هفته آینده مصوب کرد که حوزه های علمیه تعطیل شوند تا طلاب علوم دینی بتوانند در عرصه تبلیغ به جهاد بپردازند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اعتراضات اخیر تصریح کرد: آنچه در 80 روز گذشته رخ داد، اغتشاشات بود، نه اعتراض؛ آنچه در 80 روز گذشته رخ داد، اغتشاشات بود. در حالی که دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می کنند این رویدادها را شبیه اعتراضات مردمی جلوه دهند. زیرا در جریان اعتراضات هر کشوری، پرچم، قرآن، مساجد و اموال عمومی آن کشور به آتش کشیده نمی شود و نیروهای امنیتی کشته نمی شوند و شما مبلغان باید این گونه مسائل را برای مردم تحلیل و تشریح کنید.

احمد خاتمی گفت: دشمنان در حوادث اخیر بر سر حکم محارب برخی معاندین بحث کردند. اساس قوانین انقلاب اسلامی تحریر الوسیله امام راحل است و حکم کسانی که مردم را بترسانند و دوست دارند خون مردم بریزند مرگ است و این یک حکم اسلامی و قانونی است. کشور ما است

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: قانون مجازات اسلامی کشورمان یکی از مصوبات اعدام را ذکر کرده و قانون برای همه است و جای چانه زنی ندارد. وقتی بنی صدر به امام راحل گفتند من قانون را قبول ندارم، امام خمینی (ره) فرمودند: شما اشتباه می کنید که قانون را قبول ندارید. بلکه قانون شما را قبول ندارد».

  ملت ایران به خاطر برخی مسئولان ضعیف تسلیم زور نمی شود

وی تصریح کرد: هدف از مانورهای رسانه ای دشمنان از حکم محاربه ترساندن قوه قضائیه و کنار گذاشتن حکم اعدام برای معاندین است. تا زمانی که دستگاه قضایی ما بر اساس حکم اسلامی و قانونی خود عمل کند، قطعاً این جنایات پایان یافته و نقشه بسیار شوم دشمنان انقلاب اسلامی خنثی و نقش بر آب خواهد شد. وی در ادامه افزود: پاسداری از نظام اسلامی وظیفه هر ملتی است و وقتی در جایی به نظام و نمادهای آن توهین می شود همه باید دور هم جمع شوند و اقدامات آنها را محکوم کنند. زیرا اگر دشمنان در نظام اسلامی پیروز شوند به خردسالان و بزرگان ما رحم نمی کنند.

وی تاکید کرد: در جلسه ای با حضور رئیس جمهور اعلام کردیم که ادامه می دهیم اما نمی گذاریم حاکمیت حجاب که در 10 آیه قرآن کریم آمده است بر زمین بماند.

خاتمی در پایان به موضوع حجاب در کشور اشاره کرد و تصریح کرد: حجاب اسلامی حکم خداوند و از ضمانت های فقه اسلامی است و حتی برخی از علما معتقدند منکران حجاب مرتد هستند. هدف اصلی دشمنان نظام از مقابله با حجاب، مقابله با نظام اسلامی ایران و شکست انقلاب اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید