در صورت عدم اجرای صحیح طرح دارو، به کمیسیون بر اساس ماده 90 شکایت کنید

532236 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حسینعلی شهریاری با یادآوری بررسی ابعاد اجرای طرح دارویی توسط وزارت بهداشت در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: این کمیته خاطرنشان کرد: نواقص این طرح را از ابتدا به مسئولان مربوطه رساندیم و تاکید کردیم که منابع طرح باید تامین شود تا با شکست مواجه نشویم و دولت باید به گونه ای گام بردارد که پرداخت از جیب مردم انجام شود. برای خدمات پزشکی و هزینه های دارویی نسبت به شهریور 1400 افزایش نمی یابد. در واقع اولویت اصلی ما تامین مزایا و توجه به لوازم، ملزومات و داروی مردم و موفقیت طرح بود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: برای اجرای موفق طرح تاکید کردیم که بیمه ها باید کمک کنند تا مردم برای خرید دارو از جیب خود هزینه نکنند و تعهدات قبلی بیمه ها نیز پرداخت شود.

شهریاری عنوان کرد: منابع مالی اجرای طرح دارویی باید به موقع و شفاف در اختیار بیمه ها قرار گیرد تا شاهد خللی در اجرای آن نباشیم. دولت که در صورت عدم اجرای صحیح طرح دارویی، اجرای اصل 234 و شکایت به کمیسیون اصل 90 را در دستور کار قرار می دهیم و از سایر ابزارهای نظارتی برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم استفاده می کنیم. زیرا تامین منافع مردم اولویت ماست اما متاسفانه هزینه خدمات درمانی افزایش یافته و همچنین اعتبارات لازم محقق نشده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

  مطمئنم اسکوچیچ هم من را خواهد دید

دیدگاهتان را بنویسید