در زمان فوت مهسا امینی مدیون هیچکس نیستیم

به گزارش مستقل آنلاین، آیت الله لطف الله دیکام ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه امروز فرصت هایی برای ما ایرانیان وجود دارد که باید از آن به خوبی استفاده کرد، اظهار داشت: اولین فرصت برای کشور ما پیش آمده است و می توان بر آن فائق آمد. محدودیت از 40. مردم عضویت کشور در پیمان شانگهای را می پذیرند زیرا این پیمان یکی از بزرگترین پیمان های اقتصادی در جهان است.

وی با بیان اینکه عضویت ایران در این پیمان به معنای شکستن تحریم ها و محدودیت های 40 ساله است، گفت: هر یک از کشورهای عضو این پیمان می توانند از نظر سیاسی، اقتصادی و جمعیتی راه را برای ما باز کنند، اما متأسفانه فضاسازی رسانه ای و به منصه ظهور رسیدن جریان های یک نفر در وسط خیابان می خواهد ما را از فکر کردن به این موضوع منحرف کند.

امام جمعه شیراز بر استفاده از فرصت معاهده شانگهای تاکید کرد و افزود: این فرصت مغتنمی برای همه مردم، تجار و تولیدکنندگان است چرا که در طول تاریخ به این حوزه اقتصادی وابسته بوده ایم و وظیفه کسانی است که اطلاعات و دانش بیشتری دارند. و وزارت صمت این است که این فرصت ها را به صورت ویژه شناسایی و در اختیار مردم قرار دهند.

وی به موضوع دیگری که به عنوان یک فرصت برای نظام که نیروی عظیم فرهنگی و معنوی برخاسته از عبادت اربعین است، اشاره کرد و گفت: دشمن با بوق های تبلیغاتی بر ضد این حرکت افزوده تا از بین برود. از دید ما چه بخواهند و چه نخواهند. این امر باعث ایجاد انبوه جمعیتی متشنج و فریاد شده و آماده و تشنگی برای ظهور شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی با تاکید بر توجه به این موضوع گفت: این نقاط قوت بسیار مهم است و باید با جدیت دنبال شود. نباید فریب شیاطینی را خورد که می خواهند با وسوسه های خود این راه روشن الهی را زیر سوال ببرند یا بگویند چنین چیزی وجود ندارد. امام جمعه شیراز در ادامه افزود: این اقداماتی که اخیراً توسط ضدانقلاب و معاندان شکل گرفت حرکت های ضروری است چرا که می بینند جهت حرکت جامعه اسلامی و شیعه به سمت دیگری می رود. مقاومت می کنند و مقابله می کنند. جنگ است و ما نمی گوییم بین ما و دشمنان خدا جنگ نیست. در عرصه نظامی هم گاهی به میدان می آیند، اما جامعه دینی ما امروز باید قدر این ویژگی و فرصت را بداند.

وی گفت: ماجرا از فوت یک بانوی جوان شروع شد، البته ممکن است در زمان فوت ایشان تخلفاتی صورت گرفته باشد که باید بررسی شود، اما آیا در جمع انقلابیون جریان های مختلف کسی بود که بگوید ما نمی کنیم. این را دنبال کنید، برخی از مردم به ما مدیون هستند، ما واقعاً مدیون نیستیم.

امام جمعه شیراز افزود: همه جریانات نظام گفتند نگران هستیم، بررسی کنید. تعصب نمی توان کرد، اما ابزار تصدیق، حق مطلق است که قانون، دین و تشریفات بر آن دلالت می کند و این قوت نظام ماست.

در کنار جریانات مختلف سیاسی مراجع سه گانه و رئیس سه قوه نیز می گوید که ما مطمئن می شویم که قانون شفاف است و عدالت وجود دارد، آیا این نقطه قوت یک نظام نیست؟ امام جمعه شیراز با بیان اینکه نظام اسلامی در تامین آزادی های اولیه کوتاهی نکرده است، گفت: رئیس قوه قضاییه نیز قول پیگیری و اعلام نتیجه را داد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی تصریح کرد: «اگر هرج و مرج باشد، نمی توان جامعه را اداره کرد.» از 2 هزار سال پیش اندیشمندان حوزه اندیشه سیاسی به ساختارشکنی، ناآرامی و هرج و مرج نه گفته اند. زیرا باعث می شود جامعه نتواند روند رشد خود را طی کند اما متاسفانه دشمنان تبلیغ می کنند و برخی از فرزندان ما نیز فریب می خورند.

امام جمعه شیراز افزود: از بزرگان به ویژه جوانان می خواهم که تجربه انقلابی، سیاسی و اجتماعی خود را بیان کنند چرا که در چارچوب صحیح اقدامات آنها باعث پیشرفت جامعه می شود اما در قالب اغتشاشات به همه جا نمی رسد. و خود آنها نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

وی با اشاره به شهدای این روزهای نیروی انتظامی بیان کرد: به دلیل توجه پلیس است و به همین دلیل از نیروی انتظامی تشکر می کنیم و درخواست می کنیم با قاطعیت و قدرت با سازه شکنان برخورد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید