در خوزستان 633 نفر به بیمارستان مراجعه کردند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: پس از ظهور ذرات گرد و غبار در استان خوزستان در شب گذشته، 633 بیمار با علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت مراقبت قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، حبیب هیبر گفت: از این تعداد 569 نفر به صورت سرپایی و 33 نفر در بخش های عادی بیمارستان های استان بستری شدند.

وی افزود: همچنین به دلیل پدیده گرد و غبار 31 نفر از خوزستانی ها در بخش های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت هستند.

هیبر خاطرنشان کرد: در صورت بروز گرد و غبار از عموم مردم به ویژه بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان درخواست می شود توصیه های پزشکی را به طور کامل رعایت کنند و تا حد امکان از منزل خارج نشوند و همچنین در و پنجره ها را ببندند. .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، امروز یکشنبه با ورود توده جدیدی از گرد و غبار، شاخص کیفیت هوا در شهرهای آبادان، اهواز و شادگان خوزستان بار دیگر در شرایط خطرناک قرار گرفت.

سامانه پایش کیفیت هوای کشور ساعت 9 صبح شنبه، شاخص کیفیت هوای آبادان را 494، اهواز را 392 و شادگان را 440 در شرایط خطرناک اعلام کرد.

کارگروه اورژانس آلودگی هوای خوزستان از تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و ادارات سراسر استان در 27 اردیبهشت ماه در پی گرد و غبار شدید خبر داد. همچنین به دلیل تداوم گرد و غبار روز 28 اردیبهشت مدارس هفت شهر شمالی (به جز پایه نهم) تعطیل و دو ساعت کار اداری در نظر گرفته شد.

  ادامه فاصله جلالی از استقلال -

خوزستان در ماه‌های اخیر با توده‌های گرد و غبار بسیار مقاوم مواجه بوده است که بیشتر آن‌ها توسط هواشناسان مانند عراق و سوریه شناسایی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید