در این 5 شهر گران ترین خانه های ایران قرار دارند

بررسی مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور نشان می دهد که 5 شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران ترین شهرهای مسکن کشور در بهار 1400 بوده اند.

اگرچه در سال های اخیر قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور افزایش چشمگیری داشته است، اما برخی از شهرهای کشور شاهد قیمت عجیب مسکن بوده و تهران به عنوان پایتخت کشور نسبت به رقبای خود بهتر عمل کرده است.

متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکن در تهران در بهار 1400 حدود 32 میلیون و 600 هزار تن بوده است. این در حالی است که در شهر اصفهان میانگین قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکن 13 میلیون و 300 هزار تن است که به عنوان دومین شهر گران قیمت با قیمت تمام شده مسکن در تهران فاصله زیادی دارد.

پس از اصفهان، شهرهای تبریز با میانگین قیمت 11 میلیون و 100 هزار تن، شیراز با همین بازه قیمتی – 11 میلیون و 50 هزار تن – و مشهد با قیمت هر مترمربع مسکن 10 میلیون و 800 هزار تن. زیرساخت ها گران است، آنها بالاترین قیمت مسکن را دارند.

کرج، اراک و کوم نیز در رتبه های زیر قرار دارند که قیمت فروش هر مترمربع مسکن در این شهرها بالغ بر 10 میلیون تن است.

اما ارزان ترین شهر کشور از نظر قیمت مسکن یاسوج است. متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکن در این شهر حدود یک میلیون و 900 هزار تن است و تنها شهری است که متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع مسکن در آن کمتر از 2 میلیون تن است.

  الناز حبیبی در آغوش برادرش + عکس

از دیگر شهرهای ارزان کشور می توان شهرهایی را نام برد که میانگین قیمت فروش هر مترمربع مسکن در آنها کمتر از 5 میلیون تن است. به این ترتیب دیگر شهرهای ارزان کشور به ترتیب بیرجند، ایلام، هرم آباد و یزد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید