دریافت وجه اضافی از بیمار تخلف است

556676 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سعید معنوی در خصوص انتشار برخی جداول و گمانه زنی ها در خصوص جزئیات تعرفه های تشخیصی و درمانی 1401، گفت: تعرفه های خدمات درمانی هر ساله بر اساس روال موضوع بند (الف) این قانون تعیین می شود. . (9) قانون احکام دائمی به پیشنهاد شورای عالی بیمه سلامت با تصویب سازمان برنامه و بودجه به تصویب هیأت محترم وزیران می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: هر یک از این 9 عضو شورای عالی بیمه سلامت شامل وزارت بهداشت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان نظام پزشکی، سازمان بیمه سلامت، سازمان اجتماعی بیمه ملزومات، کمیته خدمات درمانی و بیمه ای نیروهای مسلح کمیته مددکاری امام خمینی (ره) پیشنهادات خود را برای تعرفه های پزشکی صرفاً به دبیرخانه شورا ارائه کنند تا پس از بررسی و تشکیل جلسات کارشناسی و جمع بندی. نظرات، پیشنهاد به تصویب شورا جهت ارسال به سازمان برنامه و بودجه می رسد. بنابراین هیچ یک از اعضا نمی توانند ارقامی را که پیشنهاد داده اند به صورت جداگانه منتشر کنند.

معنوی با اشاره به انتشار جداول و تغییرات جزییات تعرفه خدمات تشخیصی درمانی 1401 گفت: . این محاسبات هنوز به این دبیرخانه ارائه نشده و در شورای عالی بیمه سلامت بررسی نشده است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر جداولی در فضای مجازی در خصوص جزئیات تعرفه های پزشکی سال 1401 منتشر می شود که بیشتر حدس و گمان است و هیچ کدام مورد تایید این دبیرخانه قرار نگرفته است و لازم به ذکر است که اجرای آن و دریافت وجوه مردم بر روی اساس این جداول غیرقانونی است.»

  ما یک موضع مقتدرانه اتخاذ می کنیم -

قائم مقام دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورت اعمال و اعمال هر یک از ارقام فوق توسط مراکز تشخیصی و درمانی و دریافت وجه از بیماران، تخلف کرده و این تخلف، وجه غیرقانونی محسوب می شود. توسط افراد در قدرت.

معنوی گفت: در آن زمان و تا زمان اعلام تعرفه های پزشکی در سال 1401، تنها تعرفه های قابل دریافت از مراکز، تعرفه های مصوب هیات وزیران برای سال 1400 بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید