درگیری گانگستری در ورامین

درگیری چند تبهکار در میدان مرکزی ورامین منجر به قتل و قطع عضو شد. این در حالی است که دوستان مقتول منتظر تصمیم دادگاه نماندند و انتقام گرفتند و یکی از اعضای خانواده متهم پرونده را کشتند که منجر به محکومیت دو نفر در این پرونده به قصاص شد.

اولین درگیری خونین

این درگیری خونین در سال 1377 در یکی از میادین اصلی شهر ورامین رخ داد و پس از چندین تیراندازی، ازدحام جمعیت با کشته شدن جوانی به نام پیمان خاتمه یافت. جسد پیمان که با دو گلوله از ناحیه پا و چندین ضربه به سر و بریده شدن گوش، به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس پیگیر ماجرا شد.

در بررسی های بعدی مشخص شد که دو تن از دوستان پیمان نیز در این برخورد مجروح شده و به همراه دوستان خود به بیمارستان منتقل شده اند.

دو مجروح به نام های سیاوش و دانیال که در بیمارستان تحت مداوا هستند می گویند که دوستشان پیمان در همان شب در درگیری با یکی از گانگسترهای ورامین و تازه واردان نقابدارش کشته شد.

پلیس همچنین زن جوانی را که با مقتول تماس تلفنی داشت، ردیابی و دستگیر کرد. اظهارات این زن تحقیقات را وارد مرحله جدیدی کرد.

زن جوان گفت: مدتی است که با پیمان رابطه داشتم اما یکی از دوستان او که گانگستری به نام جواد بود به من علاقه داشت و می خواست بیشتر با من آشنا شود. چندین بار با او تلفنی صحبت کردم. آخرین باری که به من گفت پیمان را با دوستانش به میدان اصلی شهر می کشاند و با کلاشینکف به او شلیک می کند.

به گفته زن جوان، جواد 26 ساله ردیابی و دستگیر شد و به تیراندازی خونین با همدستی 18 نفر از نیروهایش اعتراف کرد.

اختلاف زمین

متهم گفت: خانواده من و خانواده پیمان سالهاست که با هم اختلاف دارند. اختلاف خانواده هایمان باعث شد من و پیمان چندین بار در اینستاگرام دور هم جمع شویم. آخرین باری که پیمان در اینستاگرام به من توهین کرد، قصد کشتن او را در خانه دوستم داشتم. از برادرزاده هایم خواستم کلاشینکف مرا ببرند.

  بانک رفاه کارگران از برقراری عدالت آموزشی در استان بوشهر حمایت می کند

جواد که چندین سابقه کیفری در پرونده دارد، ادامه داد: می دانستیم پیمان همان شب به نمایشگاه خودروی دوستش می رود. پس شب به آنجا رفتیم. نوه هایم همگی با چاقو و قمه به پیمان و دوستانش حمله کردند و من با کلاشینکف به آنها شلیک کردم. بعد دوستانم گوش او را بریدند و ماشینشان را آتش زدند و فرار کردیم.

پس از اعتراف مرد شرور، 18 متهم دیگر دستگیر شدند که به حضور در این درگیری خونین اعتراف کردند.

کیفرخواست به شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. پرونده در حال بررسی بود که خبر کشته شدن برادر متهم اصلی پرونده به گوش رسید.

بررسی ها نشان می دهد مسعود، دومین قربانی و برادر جواد، برای انتقام از یکی از بستگان پیمان به ضرب گلوله کشته شده است. مهاجمی به نام کامران دستگیر شد. او به قتل اعتراف کرد و گفت که قصد قتل نداشته و تنها هدفش این بوده که چشمانش را مسموم کند. بدین ترتیب قرار برای این پرونده صادر و با صدور کیفرخواست به شعبه 7 ارسال شد.

پرونده قتل اول را بررسی کنید

شعبه هفتم تشکیل جلسه داد و جواد به دادگاه رفت و در این جلسه جواد اعترافات خود را پس گرفت و منکر اخراج شد.

وی گفت: یکی از دوستانم به نام شهاب که اهل ورامین است همان شب تیرباران شد. اما من به دلیل عقیده و دانشم به قتل اعتراف کردم. آن شب کلاشینکف در دستم نبود و شهاب شلیک کرد.

متهم ادامه داد: پس از کشته شدن پیمان، بستگان وی برای انتقام برادر بزرگترم در مقابل خانه پدرم در ورامین مرا کشتند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وقتی نوبت به دفاع از خود رسید شهاب گفت: من اتهام همدستی در قتل را قبول دارم اما جواد دروغ می گوید من به پیمان شلیک نکردم.

در ادامه 17 متهم دیگر از خود دفاع کردند و تنها یک نفر شهاب را عامل تیراندازی معرفی کرد.

به این ترتیب تصاویر پایش تصویری مورد بررسی قرار گرفت و جواد و شهاب به مرکز آگاهی پلیس آگاهی معرفی شدند تا کارشناسان مشخص کنند کدام یک از متهمان تیراندازی خونین بوده است. در این لحظه شهاب عامل تیراندازی خونین شناسایی شد.

صفایی فر وکیل اولیای دم در دومین جلسه دادگاه خواستار قصاص قاتل شد و گفت: پرونده دیگری که یکی از دوستان مقتول برادر متهم را کشته است همچنان در دست بررسی است و اولیای دم تمایلی به بخشش ندارند.

جواد سپس در جایگاه ویژه ای ایستاد و گفت: قبل از آن اعتراف کردم که به خاطر دوستی با شهاب تیراندازی کردم. اما حالا می گویم من کسی را نکشتم. بعد از برخورد سوار ماشین شدیم و شهاب گفت سورپرایز عجیبی برای من وجود دارد. او گوش بریده مقتول را از جیبش بیرون آورد و به ما نشان داد.

وی ادامه داد: شهاب به دلیل اشتباهات در نتیجه تحقیقات معتاد زندان شد. او بسیار ضعیف بود و همین باعث شد که کارشناسان در وهله اول من را به عنوان تیرانداز معرفی کنند.

سپس شهاب از خود دفاع کرد. وی همچنین انگشت اتهام را به سمت رفیقش نشانه رفته و او را عامل جنایت توصیف و خاطرنشان کرد: جواد انگیزه کافی برای کشتن داشت و خودش به سمت پیمان شلیک کرد.

شاهدان سپس آنچه را که دیده اند یکی یکی توصیف می کنند. چند نفر از آنها گفتند که گلوله را ندیده اند. اما دو نفر مدعی هستند که شهاب شلیک کرده است.

  جهش بزرگ در انتظار ارزهای دیجیتال

در پایان جلسه قضات دیوانه شدند و شهاب را به قصاص و حبس محکوم کردند. جواد همچنین به اتهام معاونت در قتل به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

جواد در عین حال از سوی محاربه به تیراندازی و ارعاب مردم متهم و در دادگاه انقلاب محاکمه شد. اما به دلیل اینکه این درگیری برای برهم زدن امنیت عمومی نبوده از اتهام محاربه تبرئه و به زندان محکوم شد. سایر متهمان این درگیری نیز به حبس محکوم شده اند.

پرونده قتل دوم را بررسی کنید

محکومیت پایان پرونده نبود. این بار قضات شعبه هفتم به پرونده دیگری رسیدگی کردند که یکی از دوستان مقتول به انتقام برادر متهم را کشت و پنج متهم راهی دادگاه شدند.

در این جلسه ابتدا خانواده جواد که نگهبان صف بودند در صحنه حاضر شدند و خواستار قصاص عامل قتل مسعود شدند.

سپس کامران به قتل در صحنه متهم شد. او گفت: «من عمداً شلیک نکردم.

وی توضیح داد: می فهمیم که مسعود برای حمایت از برادرش پرونده را قطع می کند و دروغ های زیادی می گوید. به همین دلیل می خواستیم او را مسموم کنیم. ابتدا تصمیم گرفتیم موادی را در ماشین او بگذاریم تا مدتی در آن ببندیم اما موفق نشدیم. تصمیم گرفتیم دنبالش برویم و کفش‌هایش را در موقعیت مناسب درست کنیم و او را اسیر کنیم. بنابراین ما یک ردیاب را به ماشین او وصل کردیم.

متهم گفت: روز حادثه به همراه چهار متهم دیگر که از دوستانم هستند، خودروی مسعود را دور زدیم که در حین برخورد، گلوله به تپانچه ام اصابت کرد و مسعود را کشت. من قصد کشتن نداشتم و همین شد.

در نهایت در این پرونده هیئت قضات دیوانه شده و متهم را به قصاص محکوم کردند. / اعتماد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید