درمان های خانگی برای دندان درد

544373 خبر ناگهانی

دندان درد یکی از دردهای غیر قابل تحملی است که با ترفندهای خانگی در چند دقیقه درمان می شود. شاید تجربه کرده باشید که یک دندان درد ساده می تواند روز شما را خراب کرده و اعصاب شما را به هم بزند.

بیشتر بخوانید:

علل دندان درد عبارتند از:

آبسه

شکستگی دندان

عفونت

صدمه

مشکلات لثه

جویدن زیاد

دندان قروچه مکرر

گاهی اوقات دندان درد خفیف زمانی رخ می دهد که دندان به گرما و سرما حساس شود و اگر شدید باشد با درد شدید و غیر قابل تحمل. اگرچه مراجعه به پزشک بهترین راه برای کاهش درد است، اما می توان با درمان های خانگی در مدت کوتاهی از شر دندان درد خلاص شد.

درمان های خانگی برای دندان درد

– حفظ سر: زیرا باعث کاهش فشار اطراف دندان می شود.

– حبه سیر: یک حبه سیر را له کرده و روی دندان بیمار خود قرار دهید. سیر به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی و بی حسی که دارد به راحتی می تواند درد شما را کاهش دهد.

چای کیسه ای: چای کیسه ای روی دندان مصرف می شود.

استفاده از کمپرس آب سرد: برای این کار می توانید چند تکه یخ را در یک حوله تمیز قرار دهید و روی نواحی اطراف دندان درد خود قرار دهید، سرما می تواند آستانه درد را بالا ببرد و درد را قابل تحمل تر کند. به هیچ عنوان نباید یخ را مستقیماً روی دندان یا لثه خود قرار دهید.

نکته: به یاد داشته باشید که هرگز آسپرین یا مسکن دیگری را روی دندان ها یا لثه های خود قرار ندهید و به جای آن داروی نامناسب را امتحان کنید.

  ساپینتو قول داد که قهرمان شود تا بتواند حواشی را جمع کند

البته مصرف قرص ها و داروهای کاهش درد دندان باید زیر نظر پزشک و به عنوان آخرین راه حل باشد زیرا علاوه بر تشدید دندان درد و لثه برای چند روز باعث ایجاد حساسیت، آسیب و گاهی احساس سوزش می شود. و تورم دندان ها

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید