درد پا هنگام راه رفتن نشانه چیست؟

575306 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بابک صابری گفت: تاندون آشیل زمانی رخ می دهد که تاندون پشت پا متورم، تحریک شده و ملتهب شده و باعث درد شود.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به اینکه این آسیب شایع ورزشی است، گفت: این حالت اغلب به دلیل استفاده بیش از حد یا کشیدگی تاندون ایجاد می شود.

صابری ادامه داد: در پارگی تاندون آشیل تاندونی که پاشنه پا را به ماهیچه ساق پا متصل می کند پارگی می کند و تارها از هم جدا می شوند که بیشتر در سنین 30 تا 50 سال رخ می دهد و معمولاً ناشی از فعالیت های ورزشی است.

این متخصص ارتوپدی گفت: اگر در حین راه رفتن یا ورزش در ناحیه ساق پا و تاندون دچار درد، اسپاسم و گرفتگی شدید، ممکن است تاندون آشیل خود را دچار پارگی، ملتهب یا کشیدگی کرده باشید.

وی با اشاره به اینکه تاندون آشیل بزرگ ترین و قوی ترین تاندون بدن انسان است، افزود: تاندون ها طناب های بافتی طویل و محکمی هستند که ماهیچه را به استخوان متصل می کنند.

صابری بیان می کند: تاندون آشیل در پشت پاشنه قرار دارد و پاشنه پا را به ماهیچه ساق پا متصل می کند و به راه رفتن، دویدن و پرش فرد کمک می کند.

این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه التهاب تاندون آشیل ناشی از کشیدگی بیش از حد پاها و آسیب شایع ورزشی است، گفت: از جمله عواملی که می تواند منجر به تاندونیت شود، فشار ناگهانی و سریع بدن به جلو، افزایش ناگهانی فعالیت، ورزش، شروع و توقف سریع، کفش های تنگ و نامناسب، آسیب به تاندون آشیل، دویدن یا ورزش روی سطح ناهموار، دویدن بالای سر، عضلات سفت ساق پا و غیره.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید