درخواست ترکیه برای تغییر ساختار امنیت جهانی

521834 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز جمعه خواستار ایجاد ساختار جدید امنیتی جهانی شد.

ادامه مطلب

انگیزه های چهار میانجی جهانی برای صلح در اوکراین چیست؟

اردوغان در دومین روز از اجلاس آنتالیا گفت: ما باید یک ساختار جدید امنیتی جهانی ایجاد کنیم که به جای تامین منافع پنج کشور، صلح را حفظ کند و در خدمت همه بشریت باشد.

او گفت: “ما محاکمه محافظه کاران در غرب یا ترویج روسوفوبیا را رد می کنیم.” وی در پاسخ به این سوال که اگر در جریان اشغال کریمه در سال 2014 از غرب تظاهرات می شنیدیم، آیا امروز شاهد اتفاقاتی بود که در اوکراین می گذرد؟

اردوغان درباره درگیری در اوکراین گفت: امیدواریم خویشتن داری و عقل سلیم غالب شود و سلاح ها هر چه زودتر کنار گذاشته شوند. وی با اشاره به «اولین اجلاس سران روسیه و اوکراین در روز گذشته در آنتالیا» گفت: «تماس‌های فشرده با 30 رهبر جهان بر سر بحران اوکراین انجام شده است».

درگیری ها در اوکراین دومین هفته متوالی است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و دیمیتری کولبا همتای اوکراینی دیروز (پنجشنبه) در ترکیه با یکدیگر دیدار کردند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز گفت: ما شاهد تحول مثبتی در مذاکرات روسیه و اوکراین هستیم. پوتین با اشاره به کمک نیروهای اوکراینی از مزدوران خارجی، با پیشنهاد وزیر دفاع روسیه برای حمایت از نیروهای داوطلب در منطقه خودمختار دونباس در شرق اوکراین موافقت کرد.

منبع: فارس

  باران کوثری از کودکی یک اندازه است + عکس

دیدگاهتان را بنویسید