دربی من را به یاد بازی استقلال با جوبیلو ایواتا انداخت

دربی روز گذشته تهران برای عضو هیئت مدیره استقلال و بازیکن سابق این تیم یادآور دیدار آبی پوشان مقابل جوبیلو ایواتا از ژاپن در جام باشگاه های آسیا بود.

محمد مومنی درباره تساوی 2 بر 2 تیم فوتبال استقلال مقابل پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر گفت: این دربی چند امتیاز ویژه داشت. اول اینکه جام جهانی به فوتبال ما چهره داد و توقع بازیکنان و تیم ها بالا رفت. این مشکل بار کار تاکتیکی را بیشتر کرد. بازیکنان در جام جهانی دیدند که تیم ها چگونه این بازی زیبا را به نمایش گذاشتند، بنابراین این بازی محتاطانه و تدافعی را رها کردند و به بازی زیبا و چشم نواز روی آوردند. همه این مسائل باعث شد بازیکنان از گزینه های خود بیشتر استفاده کنند.

وی افزود: وقتی پرسپولیس گل اول را به ثمر رساند و پیش افتاد، استقلال یک چرخش خوب انجام داد و به بازی برگشت. روزبه چسمی گل اول را با انگیزه به ثمر رساند. او توانست تیمش را هدایت کند و عصای اصلی سرمربی اش باشد و در کنار دیگر هافبک ها شرایط را در خط هافبک بهبود بخشد. پرسپولیسی ها مانند دیدارهای گذشته سعی کردند از کانال های کناری عبور کنند که در این امر نیز موفق بودند اما نتیجه ای کسب نکردند. هر دو تیم آنالیز خوبی انجام دادند و تفاوت ها در عملکرد بازیکنان بود. دربی همیشه شرایط خاصی داشت اما دیروز آن شرایط خاص وجود نداشت و شرایط فوتبالی خاصی وجود داشت که هر دو تیم سعی کردند آن را اعمال کنند.

یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال به رفتار ریکاردو ساپینتو در دربی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ساپینتو با تجربه تر از دیدارهای گذشته تیمش را هدایت کرد. با اینکه اشتیاق نشان می داد، بیشتر به رهبری و هدایت تیمش علاقه داشت. مشکل بعدی کمبود مخاطب بود که قابلیت های فنی را تحت الشعاع قرار داد. اگر تماشاگران حضور داشتند، انگیزه و شور فوتبال بیشتر در جامعه نفوذ می کرد. امیدوارم در مسابقات بعدی شرایط برای حضور تماشاگران در ورزشگاه فراهم شود. این را هم اضافه کنم که وقتی گل دوم را به ثمر رساندیم، بازیکنان می توانستند در دقایق پایانی اقدامات بهتری برای جلوگیری از گل تساوی انجام دهند.

  قیمت مرغ پنجشنبه 17 دی 1401

مومنی ادامه داد: ساپینتو این تصور را داشت که پرسپولیس در ضربات ایستگاهی موفق تر است تا کار تیمی و روی آن کار کردند و دو گل زدند. دو گل پرسپولیس یادآور دیدار مقابل جوبیلو ایواتا از ژاپن بود، دیداری که استقلال در فینال باشگاه های آسیا شکست خورد و از رسیدن به قهرمانی بازماند. مرحوم ناصر حجازی همه چیز را تحلیل کرد و گفت ژاپنی ها برای تزیینات برنامه داشتند و همین اتفاق افتاد. ما درمان را می دانستیم اما شکست خوردیم. در دربی هم همین اتفاق افتاد و ساپینتو تاکتیکی چیره دست پرسپولیس بود. بازیکنان استقلال تمام تلاش خود را کردند و می توانستند گل سوم را هم به ثمر برسانند. اگر پیمان بابایی مهدی کایدی را در جایگاهی که بود می دید شاید نتیجه فرق می کرد. زیبایی فوتبال همین است و بازیکنان استقلال در حمله خوب بودند اما خط دفاعی نتوانست نتیجه را به مثبت تبدیل کند.

وی در خصوص وام 150 میلیاردی که باشگاه استقلال گرفته است، گفت: اولاً این مبلغ زیر 110 میلیارد تومان است. ما وام نگرفته ایم اما سپرده داشتیم و از آن برداشت کردیم. آقای فتح الله زاده هیئت مدیره را توجیه کرد که اگر وام بگیریم باید سود بدهیم و چه بهتر که از سپرده ای که داریم استفاده کنیم. وی موفق شد نظر هیات مدیره را جلب کند و با سازمان خصوصی سازی صحبت کردیم و مجوز بهره برداری از این سپرده را به ما دادند. دوستان در وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر هم نظر مثبت داشتند.

  تقسیم مغانلو با سپاهان درست نیست

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پایان گفت: با این پول طلب استراماچونی را پرداخت می کنیم ضمن اینکه بخشی از بدهی بازیکنان و بخشی از مطالبات افراد مختلف را پرداخت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید