درباره اختلال اضطراب اجتماعی بیشتر بدانید

557912 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علی درخشان گفت: افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی ترس شدید، مستمر و مزمن از اینکه مورد توجه و قضاوت دیگران قرار بگیرند و به خاطر رفتارشان تحقیر یا شرمنده شوند، می تواند به قدری شدید باشد که باعث ایجاد آن شود. در کار، مطالعه یا سایر فعالیت های فرد دخالت می کند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی ترس شدید، مداوم و مزمن از نگاه و قضاوت شدن توسط دیگران و تحقیر یا شرمسار شدن به خاطر رفتار خود را تجربه می کنند و این ترس ممکن است به حدی باشد که در کار، مطالعه یا موارد دیگر اختلال ایجاد کند. فعالیت های روی صورت

درخشان بیان می کند: بیشتر افراد مبتلا به اضطراب چند روز یا چند هفته قبل از شروع موقعیت ترسناک دلسرد می شوند و معمولاً از اعتماد به نفس پایین و افسردگی رنج می برند.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد اختلال اضطراب اجتماعی تنها به یک موقعیت مانند ترس از سخنرانی در جمع محدود می شود و یا ممکن است فرد تنها زمانی که با دیگران است این علائم را تجربه کند، تصریح کرد: در صورت عدم درمان این اختلال، مشکلات جدی ایجاد می شود. عواقب آن به عنوان مثال، فرد را از رفتن به محل کار یا مدرسه باز می دارد و فرد نمی تواند با دیگران دوست شود.

وی افزود: علائم جسمانی که معمولاً همراه با استرس شدید ناشی از اختلال اضطراب اجتماعی است شامل گرگرفتگی، تعریق، لرزش، حالت تهوع و تکلم است.

  قیمت روز خودرو در بازار روز پنجشنبه 12 شهریور 1401

درخشان تصریح کرد: از آنجایی که این علائم اضطراب اجتماعی ظاهر ترس از عدم تایید را تقویت می کند، علائم خود منبع دیگری از ترس هستند و چرخه ایجاد می کنند، زیرا افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی نگران تجربه این علائم هستند، احتمال بروز علائم نیز افزایش می یابد.

این روانشناس ادامه داد: اختلال اضطراب اجتماعی معمولا در اعضای خانواده دیده می شود و ممکن است با افسردگی یا سایر اختلالات اضطرابی مانند هراس یا شیدایی فکری-علمی همراه باشد. برخی از افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی برای فرار از این وضعیت به الکل یا مواد مخدر روی می آورند. آنها دیگری را حمل می کنند که اعتیادآور است.

وی در خصوص علائم اضطراب اجتماعی گفت: اختلال اضطراب اجتماعی تنها زمانی تشخیص داده می شود که اجتناب، ترس یا اضطراب از موقعیت های اجتماعی در زندگی روزمره، کاری و اجتماعی تداخل داشته باشد یا فرد به دلیل اضطراب دچار استرس شود.

درخشان توضیح داد: فرد از یک یا چند موقعیت اجتماعی می ترسد که در آن مورد بازجویی قرار گیرد و توسط دیگران به دقت زیر نظر گرفته شود، مانند ملاقات با غریبه ها، خیره شدن به هنگام غذا خوردن یا سخنرانی.

این روانشناس در خصوص علل اضطراب اجتماعی گفت: تحقیقات برای درک بهتر علت اختلال اضطراب اجتماعی ادامه دارد اما تحقیقات به قسمت کوچکی از مغز به نام آمیگدال اشاره می کند که قسمت مرکزی مغز است و پاسخ ترس را کنترل می کند. .

وی گفت: علل اضطراب اجتماعی ارثی است، در واقع این اختلال در بستگان ردیف اول دو تا شش برابر بیشتر است.

  چرا بمب پرسپولیس هنوز امضا نشده است؟

درخشان با اشاره به اینکه درمان اضطراب اجتماعی آنی نیست و یک راه حل برای همه جواب نمی دهد، گفت: روش درمانی باید متناسب با نیاز هر بیمار باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید