داوطلبان هندی دو بار در سال در آزمون ورودی شرکت می کنند / اعتبار آزمون کارشناسی ارشد 2 سال

567366 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، کنکور سراسری از سال 1402 با تغییرات اساسی همراه می شود، این تغییرات که اخیرا در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

برخی از کارشناسان تغییرات کنکور 1402 از حذف دروس عمومی از کنکور حمایت می کنند و برخی دیگر معتقدند ارزیابی متقاضیان بر اساس سوابق تحصیلی منجر به افزایش فعالیت مافیای کنکور در حوزه سوالات تشریحی می شود. امتحانات نهایی

ایسکانیوز در این راستا قصد دارد به بررسی آزمون ورودی دانشگاه های کشورهای مختلف بپردازد. این گزارش جزئیات آزمون های ملی در هند را پوشش می دهد.

آزمون ورودی هند دو بار در سال برگزار می شود

آژانس ملی تست (NTA) هند در سال 2017 برای هماهنگی آزمون های ورودی در این کشور راه اندازی شد. پیش از این، هر دانشگاه به صورت جداگانه متقاضیان را ارزیابی و انتخاب می کرد. اما در حال حاضر این سازمان وظیفه برگزاری اکثر آزمون های ورودی و جذب دانشجو در هند را بر عهده دارد.

تست های مختلفی توسط این سازمان در هند انجام می شود که به برخی از آنها اشاره می شود. آزمون CUET که برای پذیرش دانشجو و همچنین کنکور هنر و علوم انسانی، کنکور معماری، کنکور کشاورزی، آزمون ورودی نرم افزار کامپیوتر و حدود 15 آزمون دیگر می باشد.

اخیراً آژانس تصمیم گرفت این آزمایش را دو بار در سال انجام دهد. کارشناسان هندی معتقدند که اگر این آزمون دو بار در سال برگزار شود، دانشجویان برای پذیرش در مقطع کارشناسی کمتر تحت فشار خواهند بود.

  فیلم رقص سانسور شده حامد آهنگی و علیمردانی

شایان ذکر است که آزمون CUET محدود به پذیرش در دانشگاه های مرکزی هند نیست و برخی از دانشگاه های خصوصی معتبر نیز قصد دارند از این طریق دانشجویان خود را جذب کنند. نتیجه این آزمون برای پذیرش در 45 دانشگاه مرکزی هند اجباری خواهد بود. این آزمون بر اساس برنامه درسی پایه دوازدهم آن کشور خواهد بود.

2 سال اعتبار آزمون فوق لیسانس در هند

GATE آزمون دیگری است که توسط بیش از هفت موسسه هندی برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد برگزار می شود. نتیجه این آزمون 2 سال اعتبار دارد.

کارشناسان هندی معتقدند که برگزاری کنکور فرآیند سنجش را استاندارد کرده است. از دیگر مزایای این آزمون می توان به موارد زیر اشاره کرد: با توجه به جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیارد نفر، سالانه میلیون ها نفر برای ورود به دانشگاه اقدام می کنند. به همین دلیل کنکور می تواند بستر مناسبی برای سنجش عملکرد متقاضیان باشد.

برگزاری آزمون هماهنگ فرصت های برابر برای ورود به دانشگاه را برای تمامی متقاضیان فراهم می کند. یکی از ویژگی های آزمون های سراسر هند این است که نگرش، مهارت های سخت کوشی و هوش هیجانی داوطلبان را می سنجد.

البته هندی ها برای پذیرش دانشجو به نمرات کنکور محدود نمی شوند و متقاضیان پس از پذیرش اولیه برای مصاحبه فراخوانده می شوند. دانشگاه ها در این مرحله صلاحدید گسترده ای برای ارزیابی متقاضیان دارند و نیازی به پیروی از قانون خاصی ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید