داوری که در دهه 1980 انجام شد، اکنون تشدید شده است

فرهاد مجیدی پس از شکست تیم فوتبال استقلال مقابل نساجی مازندران در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی گفت: پیروزی را به تیم نساجی تبریک می گویم و خسته نباشید به بازیکنان تیمم. از هوادارانمان عذرخواهی می کنم که نتوانستیم پیروز شویم. من مسئولیت کامل شکست را بر عهده می‌گیرم و بازیکنانم سنگ تمام گذاشتند. بازیکنانم خوب بازی کردند و 120 دقیقه بر بازی مسلط بودیم و پنج شش موقعیت گل هم داشتیم.

وی افزود: در نهایت بازی با یک پنالتی مساوی شد که آن هم پنالتی 50 بر 50 است و تیم نساجی پیروز شد. من فقط یک درخواست از هیئت داوران دارم که لیست را به ما بدهد! از آنجایی که هفته گذشته تمرینات ویژه ای انجام دادیم، برنامه های بازی های زیادی را با 10، 9 و 8 کشور انجام دادیم، اما دیگر پیش بینی نمی کردیم که بازیکن ما گل سالمی بزند و داور نگیرد. الان هم کارشناسانی که با فدراسیون فوتبال کار می کنند می گویند تصمیم داور درست بوده است!

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به برخی مشکلات داوری گفت: تلویزیون نظر کارشناسی می دهد و نمی داند چگونه جملات را بررسی می کند.

مجیدی با اشاره به بازی تیمش و اینکه از موقعیت هایش برای گلزنی استفاده نکرد، گفت: موقعیت های زیادی داشتیم اما دروازه بان ما در 120 دقیقه دو بار زمین نخورد. باید از موقعیت ها استفاده می کردیم اما نشد و مقصر این شکست هستم، اما اگر گل آرمان رمضانی اشتباه باشد، دیگر تمرین نمی کنم. چطور داور این گل را از دست داد و دو دقیقه بعد یک پنالتی اعلام نکرد؟!

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: من عذرخواهی نمی کنم اما هفته گذشته و روزی که آمدم در یک کنفرانس صحبت کردم و شما خبرنگاران مقابل من ایستادید، حالا این مشکلات را می بینید. وقتی دیدند استقلال در حال زنده شدن است، ما را در یک هفته 10 نفره کردند و یک هفته هم ما را نگرفتند. با این حال به بازیکنان تیم خسته نباشید می گویم و عالی بودند و ما فرصتی نداشتیم چون می توانستیم در 90 دقیقه برنده شویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه از زمان نساجی عصبی بوده و این موضوع در فوتبال ایران به یک روال تبدیل شده است، گفت: اگر بازیکنی یک بار غایب شود و داور بازی را متوقف نکند. این بازیکن برای بار دوم از دست نخواهد رفت.

مجیدی تاکید کرد: استقلالی ها سخت کار می کنند و تلاش می کنند اما شروع کردند تا اینکه دیدند استقلال در بالای جدول است و 24 هفته است شکست نخورده است. چیزهایی می شنوم که نمی توانم باور کنم و نمی دانم هزینه این فوتبال چقدر است. سرمربی لیگ برتری به دنبال کمک به داور برای انتخاب استقلال است. به چه قیمتی ماندم؟ من هم می گویم مجیدی بهانه می آورد اما من بهانه نمی گیرم و مقصر باخت هستم، از هواداران عذرخواهی می کنم و از بازیکنانی که عالی بودند تشکر می کنم و در لیگ برتر جبران می کنیم.

وی با بیان اینکه تیمش موقعیت های زیادی را از دست داده است و سوال اینجاست که تیمش در چهار بازی با حضور تماشاگر نتوانست گلزنی کند و آیا این موضوع به گل نخوردن استقلال و بازیکنان جوان این تیم مربوط می شود. وجود مشکل ربطی به آن ندارد و اتفاقاً بازیکنان جوان من فوق العاده بودند. صالح حردانی که به زمین رفت هم فوق العاده بود، سبحان کاگانی هم فوق العاده بود و آینده بسیار خوبی دارد و امیرحسین حسین زاده هم عالی کار می کند. بازیکنان جوان من خیلی خوب بودند، اما بدشانس بودیم. فوتبال همین است و وقتی از فرصت استفاده نکنی مثل امروز تنبیه می شوی.

  جامعه دیگر دانشگاه را تنها راه موفقیت نمی بیند

دیدگاهتان را بنویسید