دانش آموزان امروزی به روش های نوین آموزشی نیاز دارند

536466 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، سید محمد بطحایی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما در مراسم اختتامیه جشنواره اختراعات، صنایع دستی، مهارت ها و مقاله ها و همچنین تجلیل از پژوهشگران برتر. از مدارس سما که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا میزبان واحد نجف آباد بودند. انقلاب اسلامی به ویژه شهدای ناحیه استان اصفهان به ویژه شهید عزیز حاجی سلام گرم، دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی را به جمع مخاطبان مجازی و شرکت کنندگان در این جلسه رساند و با ابراز خرسندی از حضور در این گردهمایی، ابراز ارزشمندی کرد. نکاتی در مورد موضوعات تحقیق

بطحایی بیان کرد: امروزه آموزش در جوامع بشری پیوسته به عنوان یک ضرورت تلقی می شود و اهمیت و لزوم توجه به دوران مدرسه با پیچیدگی هایی که در زندگی فردی، جمعی و فناوری رخ می دهد اهمیت و توجه جدی تری به خود می گیرد. .

و ادامه داد: فرزندان ما نسل آینده ما هستند و در آینده نزدیک جامعه را هدایت خواهند کرد، مهم این است که بدانیم این زمان را چگونه می گذرانند، چه مهارت هایی را می آموزند و در آینده چه دانشی کسب می کنند. به عنوان عضوی مؤثر در جامعه، توانایی ایفای نقش مناسب را داشته باشد. این یکی از اصلی ترین سوالاتی است که امروزه در آموزش و پرورش در جهان مطرح می شود.

رئیس سازمان سما اضافه کرد: افرادی که در جوامع خود منشا موفقیت هستند بیشتر موفقیت خود را مدیون مدرسه و دوران کودکی و نوجوانی خود هستند. فیلسوفانی مانند افلاطون و ارسطو و فراتر از این فیلسوفان، ما در آموزه های تربیتی و دینی خود بر مراقبت و پاسداری از تربیت نوجوانان و کودکان تأکید بی شماری می کنیم که همگی مبتنی بر تأثیر دوران مدرسه است.

  نظر اولیه مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره مهسا امینی

بطحایی ادامه داد: نیاز به این تاثیر کیفیت خوب مدارس است و یکی از عوامل مهمی که یک مدرسه را موثر می کند روش است، دانش آموزان امروزی به روش های نوین آموزشی نیاز دارند. تحقیق روشی مستقیم است که می تواند روش تدریس ما را بهبود بخشد. باید بدانیم که دو تفاوت عمده بین پژوهش مدرسه و دانشگاه وجود دارد و نباید از یکدیگر الگوبرداری کرد. مهم ترین تفاوت پژوهش مدرسه و دانشگاه این است که در مدرسه نتیجه تحقیق اهمیت چندانی ندارد، اما روش تحقیق و یادگیری دانش آموز برای حل مسئله مهم است. نکته دوم این است که کار گروهی در مدرسه در اولویت است.

بطحایی بیان کرد: پژوهش بیان مهم تغییر در آموزش و یادگیری است و برای ما رویکردهای آموزشی پژوهش و کارکردهای این روش که می تواند تغییر ایجاد کند حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است در این جلسه معاون آموزشی عمومی و واجد شرایط دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما به همراه لطف الله عباسی مشاور رئیس سازمان و رئیس پژوهشی و آموزشی نوآوری سازمان، مهندس مهدی شرقی، نماینده نظارت و بازرسی راهبردی شورای مؤسس، معاون آموزش عمومی و مهارتی رئیس جمهور. سما نجف آباد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، روسای پژوهشگاه های استان و سایر مسئولین.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید