دانشگاه آزاد اسلامی زمینه ساز تحقق شعار سال در صورت عصر امید است

562889 خبر ناگهانی

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان آذربایجان شرقی با سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

طهرانچی در این نشست با تاکید بر لزوم ایفای مسئولیت اجتماعی دانشگاه، گفت: همه ارکان دانشگاه در حوزه عفاف و حجاب نقش و وظیفه دارند که در این میان نقش استاد برجسته ترین است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ادبیات کارکنان دانشگاه باید اثرگذار، مرتبط و نتیجه گرا باشد، تاکید کرد: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد با انواع تخلفات به طرق مختلف و با رعایت اصول برخورد کند. چنین دیدگاهی، بیانیه ای با عنوان در تربیت اجتماعی تدوین و منتشر کردیم که در آن به دنبال ایجاد چرخشی متعالی و مؤثر از شرایط و ادبیات گذشته به مسئولیت اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه عفاف و حجاب بودیم. مانند سایر نقاط جهان.

طهرانچی امید بخشی به جامعه به ویژه جوانان را کلیدواژه مهمی است که در نظام فکری مقام معظم رهبری مطرح می شود. در ماه مه 1401 تصمیم گرفت به تغییر رشته دانشگاه امیدوار باشد. جشن چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به بستری برای ارتباط صاحبان ایده و سرمایه در این دانشگاه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: جشن چهلمین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بستری برای ارتباط صاحبان ایده و سرمایه در دانشگاه و زمینه ای برای حضور هزاران ایده، هزاران زیرساخت و هزار میلیارد تن سرمایه شده است. برای این رویداد آماده شده است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید; وی گفت: بر اساس دانش و ایجاد اشتغال.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری مراسم عصر امید گفت: 8 هزار ایده از سراسر کشور جمع آوری و ارزیابی شد که این تعداد به هزار نفر رسید. آزاد اسلامی ایده ها و محصولات علمای خود را در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) عرضه می کند.

  ورزشگاه پاس قوامین میزبان مسابقه نساجی و هواداران است

تدوین برنامه 5 ساله برای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پرورش دهنده خرد

طهرانچی در ادامه تلاش خود را برای استفاده از نیروهای جوان انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا یک برنامه 5 ساله برای دانشگاه به مدت 2 سال تهیه کنیم که این برنامه در 3 محور و 10 کار انجام شد. هدف ما این بود که بتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان پرورش دهنده عقل و توسعه دهنده فضای انقلابی مطابق با منویات رهبری معرفی کنیم، این محور برنامه ما بود.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت و اثربخشی دوره ها و ارتقای اخلاق فرهنگی و هویت بخشی از بسته های کاری این برنامه 5 ساله است، افزود: یکی دیگر از بسته های کاری این برنامه این است که دانشگاه باید ممتاز و مسئولیت پذیر باشد. انجمن. ارتقای مسئولیت پذیری و توانایی مقابله با توسعه فناوری، نوآوری و کارآفرینی. ارتقای جایگاه بین المللی و الهام بخشیدن به پیشرفت علمی در ایجاد اقتدار و تمدن نیز در بسته های کاری مورد بحث قرار گرفته است. حفظ یکپارچگی دانشگاه که از خواسته های رهبری دانشگاه آزاد اسلامی است نیز در قالب دانشگاهی موثر و پایدار در این سند تدوین شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دستیابی به سازمان یادگیرنده، افزایش بهره وری و ثبات اقتصادی، فعالیت منسجم و هم افزایی شبکه ها و تحول در فرهنگ سازمانی 4 بسته کاری دیگر است که در سند تحول و تعالی دانشگاه ذکر شده است. رفته.

طهرانچی با بیان اینکه بعد از بازگشایی دانشگاه متوجه تغییراتی در رفتار دانشجویان شدیم که ناامیدکننده نیست، گفت: با بررسی وضعیت حجاب در بین دختران متوجه شدیم بالای 80 درصد آنها رفتار و پوشش غیرعادی ندارند. این عدد برای پسران 90 درصد است و پس از تعامل و جلسات تصمیم گرفتیم ادبیات خود را موثر، مرتبط و نتیجه‌گرا کنیم. امیدواریم رنجبران سرپرست جدید دانشگاه آزاد استان آذربایجان شرقی که در عرصه صنعت و تولید مسلط است بتواند دانشگاه آزاد اسلامی را در مسیر تحول و تعالی با رهبری مقام معظم رهبری در استان رهبری کند. .

  کاهش شاخص پژوهش در 7 دانشگاه برتر وزارت علوم/ تعداد استناد مقالات دانشگاه الزهرا کاهش یافته است.

دانشگاه آزاد اسلامی نمونه موفق مشارکت مردمی در توسعه علمی کشور است

در این دیدار خجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار دانشگاه آزاد اسلامی در کشور، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه آزاد اسلامی در حال توسعه است. دانشگاه آزاد اسلامی نمونه موفق مشارکت مردم در توسعه علمی است. نقش این دانشگاه در جبران عقب ماندگی علمی از نظر جمعیت و دانشجو نسبت به کشورهای توسعه یافته بسیار چشمگیر و مهم است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در آموزش عالی کشور داشته است، افزود: البته این تا زمانی است که دولت بودجه جداگانه ای برای این دانشگاه در نظر گرفته باشد. کاهش جمعیت جوان کشور بسیاری از دانشگاه های کشور را با چالش های بسیار جدی مواجه کرده است و قطعا دانشگاه آزاد اسلامی در مقطعی با توجه به تعداد زیاد واحدهای خود در سراسر کشور با این مشکل مواجه شده است. از دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی انتظارات ویژه ای در زمینه صنعت، خدمات، پزشکی و انرژی هسته ای وجود دارد و یکی از ویژگی های مثبت رئیس جدید این دانشگاه ارتباط وی با صنعت است. زیرا موفقیت دانشگاه ها به ارتباط آنها با صنعت بستگی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تقدیر از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات مختلف کشور، گفت: با آگاهی از ارتباط با موضوع محوری دانشگاه ها؛ دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رفع مشکلات و مشکلات موجود در این دانشگاه، در راستای تحقق اهداف و برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه تلاش می کند. چرا که دانشگاه باید از ظرفیت عظیم علمی خود برای حل مشکلات کشور استفاده کند.

  کاهش نرخ رسمی یورو و 14 ارز دیگر

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: با توجه به سند تحول 5 ساله دانشگاه آزاد اسلامی که سال گذشته ارائه شد، دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به یک دانشگاه مشکل گشا می شود که امیدواریم به آن توجه شود. پتانسیل های موجود در سراسر کشور به ویژه در استان آذربایجان شرقی منجر به افزایش چشمگیر تولید افراد دانش بنیان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه چهره های انقلابی خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارند که می توانند در راستای اجرای منویات رهبری گام بردارند، تاکید کرد: معنویت در کنار تحصیل یکی از موضوعاتی است که در دانشگاه های ما وجود دارد که البته همواره مورد بررسی قرار گرفته است. ” جوان ها را نباید از روی ظاهرشان قضاوت کرد، بلکه باید برخی از تفاوت های ظاهری آنها را با توجه به شرایط جوانی شان بیان کرد. نیروهای جوان کشور باید محافظت و مراقبت شوند تا در دام نقشه های دشمن نیفتند. ما نباید با دست خود جوانان را از دین دور کنیم و به سوی دشمن سوق دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید