دانشگاه آزاد اسلامی رئیس نظام رتبه بندی CWUR است

هر ساله بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها در سراسر جهان توسط سیستم های رتبه بندی بررسی می شوند و لیستی از بهترین آنها منتشر می شود. یکی از آنها سیستم رتبه بندی CWUR است که در سال 2012 برای ارزیابی 100 دانشگاه برتر جهان راه اندازی شد.

معیارهای اصلی ارزیابی این رتبه بندی شامل کیفیت آموزش، اشتغال فارغ التحصیلان، کیفیت معلمان و نتایج تحقیقات است. شاخص کیفیت با وزن 25 درصد آموزش بر اساس تعداد و دستاوردهای تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه کسب اعتبار علمی معتبر بین المللی نسبت به وسعت دانشگاه سنجیده می شود. شاخص 25 درصد شایستگی شغلی بر اساس موفقیت حرفه ای فارغ التحصیلان آموزش عالی در شرکت های بزرگ و شاخص 10 درصد کیفیت معلم بر اساس جوایز بین المللی برنده سنجیده می شود.

شاخص اصلی خروجی پژوهش با وزن 10 درصد بر اساس مجموع مقالات علمی برآورد شده و دارای 3 زیرشاخص است که هر کدام 10 درصد وزن دارند. شاخص کیفیت مقالات بر اساس تعداد مقالات علمی در مجلات معتبر بین المللی، شاخص تاثیر بر اساس تعداد مقالات علمی منتشر شده در مجلات تاثیرگذار و استنادها بر اساس تعداد سنجیده می شود. از مقالات علمی پر استناد .

دانشگاه آزاد اسلامی رئیس نظام رتبه بندی CWUR است

در رتبه بندی CWUR در سال 2023-2022، 19 هزار و 788 دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت اسامی 2000 دانشگاه اول ارائه شد. بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی با رتبه جهانی 352 توانست از دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران پیشی بگیرد و مقام اول را کسب کند.

  چرا دلارهای 30 هزار تومانی از تغییر دولت غافل هستند؟

دانشگاه آزاد اسلامی رئیس نظام رتبه بندی CWUR است

داده های نظام رتبه بندی CWUR نشان می دهد که دانشگاه آزاد اسلامی در سه سال اخیر موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است. عکس زیر سه دانشگاه برتر ایران در سه سال اخیر را نشان می دهد:

دانشگاه آزاد اسلامی رئیس نظام رتبه بندی CWUR است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید