دانشمندان ایرانی برای مقابله با تاج چه محصولاتی ساختند/ ارائه بهترین فناوری جهان در مقابله با کووید 19

شیوع بیماری عروق کرونر قلب در سال 1998 جهان را شوکه کرد. این شوک در ابعاد مختلف اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی وارد شد که یکی از پیامدهای آن افزایش ناگهانی استفاده از برخی وسایل پزشکی مانند ماسک و مواد ضدعفونی توسط عموم مردم بود.

شرکت های دانش بنیان ایرانی نیز در این شرایط اقدامات ویژه ای برای طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی انجام داده اند. به عنوان مثال مهدی صفری نیا رئیس پارک علم و فناوری پردیس از فعالیت 26 شرکت در پارک فناوری پردیس برای تولید فرآورده های عروق کرونر خبر داد که 5 شرکت در زمینه تولید و کاهش دارو در کشورش فعالیت می کنند. اثرات، 2 شرکت در زمینه تولید واکسن، سه شرکت تولید کننده کیت های تشخیصی کرونا و هشت شرکت در زمینه تولید تجهیزات مورد نیاز از جمله فن ها فعالیت می کنند.

معصومه خاناحمدی رئیس سابق پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز از فعالیت 17 شرکت دانش بنیان در زمینه نانوالیاف نانوالکتریک ماسک، ماسک N95، ماسک صنعتی و ماسک، ضدعفونی کننده و ژل خبر داد. به گفته وی، 100 درصد ماسک‌های N95 م، حدود 50 درصد محلول‌های ضدعفونی‌کننده، 75 درصد لباس‌های اکلیلی و پوشاک خاص و 76 درصد ماسک‌های صنعتی کرمانشاه توسط این 17 شرکت تولید می‌شود.

شرکت های دانش بنیان فعال در شهر اصفهان برای تحقیق و توسعه نیز دستاوردهای مهمی در حوزه تاج دارند. از این رو 30 شرکت فناوری در این شهرستان در زمینه پیشگیری، کنترل و درمان بیماری‌های عروق کرونر قلب فعالیت می‌کنند که طی آن 52 هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده، 150 هزار ماسک سه لایه، 19 هزار نانوماسک و 72 دستگاه و تجهیزات تولید کرده‌اند.

  قیمت گوشت قرمز چهارشنبه آبان 1401

معاون فناوری و نوآوری وزیر بهداشت به تازگی از تامین 50 درصد ماسک و مواد ضدعفونی کننده از شرکت های دانش بنیان طی دو سال گذشته خبر داده است. شرکت های دانش بنیان ایرانی در 2 سال گذشته علاوه بر تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، نقش مهمی در طراحی و تولید ملزومات و تجهیزات پزشکی از جمله ونتیلاتور، بی حس کننده اتاق عمل، دستگاه اکسیژن ساز، البسه بیمارستانی داشته اند. ، انواع ضدعفونی کننده ها، سپرها و کلاهک ها، دستگاه های تصفیه هوا پلاسما، محفظه های تشخیص تاج حرارتی و دیسپنسرهای هوشمند ضدعفونی می شوند که برخی از آنها در زیر ارائه شده است.

برخی از محصولات شرکت های دانش بنیان مربوط به تولید دستگاه هایی مانند گیت های کنترل تردد و ضدعفونی کننده ها می باشد. نوید ملکی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از طراحی و تولید انبوه بیش از 50 نوع محصول در حوزه کنترل تردد و گیت ضدعفونی توسط نخبگان ایرانی خبر داد. این محصول توانسته وارد بازار جهانی شود و کشورهای افغانستان، قرقیزستان، جمهوری چک، روسیه و اوراسیا خواهان دریافت بنادر ضدعفونی ایران هستند.

دانشمندان ایرانی برای مقابله با تاج چه محصولاتی ساختند/ ارائه بهترین فناوری جهان در مقابله با کووید 19دانشمندان ایرانی برای مقابله با تاج چه محصولاتی ساختند/ ارائه بهترین فناوری جهان در مقابله با کووید 19

ساخت اولین دستگاه تولید مواد ضدعفونی کننده خانگی در آذرماه 1395 توسط یک شرکت دانش بنیان با قابلیت ضدعفونی 100 درصدی برای از بین بردن ویروس کرونا از دیگر فعالیت های مردم مبتنی بر دانش در 2 سال اخیر است. یکی دیگر از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان ایرانی (شرکت دانش پژوهان سلامت سینا) تولید ماسکی است که بیش از 99 درصد فعالیت ویروس کرونا را مختل می کند. این ماسک که از الیاف پنبه و نقره ساخته شده است می تواند ویروس را در مدت ۲ تا ۵ دقیقه غیرفعال کند.

  چرا از مرگ یک نفر (مهسا امینی) بر اثر بیماری گلایه دارید؟

یکی دیگر از اقدامات شرکت های دانش بنیان برای مقابله با تاج راه اندازی سامانه خدمات مشاوره، تولید انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی و آموزشی برای مقابله با تاج است که به گفته رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه از حمایت پارک منطقه ای علم و فناوری

بهترین محصولات فناورانه جهان در مبارزه با تاج چیست؟

شرکت های فناوری در سراسر جهان محصولات ویژه ای را برای مقابله با کرونا تولید کرده اند و در اینجا برخی از بهترین محصولات این شرکت ها را معرفی می کنیم.

دستگاه تصفیه هوا Smart Separations یک پوشش ضد میکروبی ایجاد کرده است که ویروس کرونا را از بین می برد و می تواند به ضد عفونی سطوح کمک کند. این پوشش را می توان روی سطوحی مانند صفحه نمایش لمسی و دکمه هایی مانند دستگاه های خودپرداز اسپری کرد.

دانشمندان ایرانی برای مقابله با تاج چه محصولاتی ساختند/ ارائه بهترین فناوری جهان در مقابله با کووید 19دانشمندان ایرانی برای مقابله با تاج چه محصولاتی ساختند/ ارائه بهترین فناوری جهان در مقابله با کووید 19

یکی دیگر از محصولات تکنولوژیک ربات ضد عفونی کننده خودرو است که با کمک اشعه ماوراء بنفش محیط بیمارستان را ضد عفونی می کند. این محصول توسط یک شرکت رباتیک دانمارکی تولید شده است که می تواند تا 99.99 درصد از باکتری ها را از بین ببرد.

برانکارد ضد عفونی یکی از محصولات تکنولوژیکی جهان است که برای اولین بار در سال 2014 برای جلوگیری از انتقال عفونت ابولا ساخته شده است. از این برانکاردها می توان برای محافظت از خدمه آمبولانس های زمینی و هوایی و همچنین در داخل بیمارستان ها برای محافظت از افراد سالم یا آسیب پذیر در برابر بیماری های عفونی استفاده کرد.

طراحی کیت های تشخیص آنتی بادی در بدن انسان، طراحی بستری برای شناسایی نیازهای جهانی به تجهیزات پزشکی و ارائه آن به سازمان های ذیربط و عینک های پرینت سه بعدی برای نظارت بر علائم حیاتی بیماران کرونر از جمله بهترین محصولات فناورانه در جهان است. .

  تغییرات سریعی که با پیاده روی روزانه در بدن ما ایجاد می شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید