دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد با رویکرد حل مشکلات کشور خود پایان نامه می نویسند

560683 خبر ناگهانی

پورزمان مدیرکل حوزه بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، گفت: در حال حاضر حدود 500 دانشجوی غیرایرانی عمدتاً در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان مشغول به تحصیل هستند. عراقی ها از ترکیه، آذربایجان و چند افغانی هم دانشجو داریم. با برنامه ریزی های انجام شده از ترم آینده دانشجوی سوری نیز جذب خواهیم کرد.

به گفته وی، دانشجویان خارجی بیشتر در رشته های مورد علاقه ایران مانند پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی، علوم سیاسی و … تحصیل می کنند. همچنین امضای تفاهم نامه با آذربایجان برای پذیرش دانشجوی پزشکی در دستور کار قرار دارد. غیر پزشکان اغلب دانشجویان فارغ التحصیل هستند که عناوین تحقیق و پایان نامه آنها در مورد مسائل کشور مبدأ آنها است.

وی در خصوص خوابگاه های دانشجویان غیرایرانی نیز گفت: با توجه به درخواست های زیاد دانشجویان ایرانی و خارجی برای اقامت در خوابگاه های دانشجویی، علاوه بر خوابگاه های خود دانشگاه، با خوابگاه های خودگردان مورد اعتماد نیز قرارداد منعقد کرده ایم. استفاده از ترم بعد تاکنون تقاضایی برای خوابگاه متاهل نداشته ایم و افراد متاهل غیرایرانی معمولا با کسب مجوز از اداره تسهیلات، خوابگاه می گیرند.

مدیرکل امور بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تاکید کرد: دفتر کنسولی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز خدمات مختلفی از جمله صدور ویزا، اخذ و تمدید اقامت، خروج و بازگشت دانشجویان را ارائه می کند. بر اساس محل شعبه دانشگاه تلاش کردیم ثبت درخواست های کنسولی را به سمت مجازی سازی سوق دهیم و به همین منظور در ماه های اخیر تمامی فرم های ثبت نام و ویزا را در سایت دانشگاه به روز رسانی کردیم. البته اگرچه تا حدودی می توان این کارها را به صورت آنلاین انجام داد، اما تنها می توان بخشی از مراحل ویزا مانند تحویل پاسپورت را به صورت حضوری انجام داد.

  کلیباف نیز با طرح دفاعی مخالفت کرد

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از سال های گذشته امکانات تحصیلی خوبی در نظر گرفته است. همچنین این دانشجویان می توانند از سال دوم تحصیلی خود شهریه را به صورت اقساطی پرداخت کنند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید