دانشجویان تا 15 اردیبهشت فرصت دارند وام های مختلف دریافت کنند

صندوق حمایت از دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا 27 فروردین ماه میزان و ضوابط اخذ وام های ضروری و ویژه مقطع دکتری را اعلام می کند. همچنین مبلغ وام دانشجویی برای دانشجویان متاهل 39 میلیون تومان است.

بنیاد خیریه دانشجویی پیش از این اعلام کرده بود که شرایط و میزان وام مورد نیاز را تا 27 فروردین ماه و قبل از شروع مراحل ثبت نام اعلام می کند. این اطلاعات شامل وام دکتری ویژه صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون نیز می شود.

وام وام مسکن زناشویی

وام مسکن زناشویی به دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی بازپرداخت می شود مشروط بر اینکه در هر مقطع تحصیلی یکبار بازپرداخت شود. به ترتیب 32 میلیون و 500 هزار تن وام مسکن متاهلی در تهران، 26 میلیون تن در کلان شهرها و 19 میلیون و 500 هزار تن در شهرستان ها اعلام شده است. مهلت ثبت نام برای این وام ها در تاریخ 15 اردیبهشت ماه به پایان می رسد.

دانشجویان دانشگاه های دولتی، مراکز مرتبط با دستگاه های اجرایی و هنرستان های فنی و حرفه ای می توانند به صورت روزانه وام دریافت کنند. همچنین دانشجو باید متاهل، فاقد خوابگاه، دارای سند تعهد و اجاره نامه با کد رهگیری باشد. دانشجویانی که در ترم آخر کار می کنند واجد شرایط دریافت وام مسکن نیستند.

در صورتی که زوجین دانشجو باشند، تنها یکی از آنها می تواند از وام مسکن استفاده کند.

وام آموزشی

وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان و بانک قرض الحسنه مهر ایران به دانشجویان کاردانی، کارشناسی و ناپیوسته به مبلغ یک میلیون و 300 هزار تن و مبلغ 2 میلیون و 600 هزار تن پرداخت می شود.

  علائم خونریزی داخلی

بر اساس تصمیم هیات امنای صندوق حمایت از دانشجویان، مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان وام تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتری ناپیوسته پرداخت می شود.

وام دانشجویی

صندوق رفاه همچنین در صورت ثبت نام متقاضیان دانشجو تا 25 اردیبهشت ماه، 19 میلیون و 500 هزار تومان وام دانشجویی به دانشجویان مجرد و 39 میلیون تومان وام دانشجویی به دانشجویان متاهل بازپرداخت می کند. وام روزانه در دانشگاه های دولتی، مراکز اداری و دانشکده های فنی و حرفه ای در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. این وام به دانشجویان دکتری تعلق نمی گیرد.

همچنین دانشجویان متاهل با ارائه سند تعهد دو برابر دانشجوی مجرد وام دانشجویی دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید