دانشجویانی که در خارج از کشور کار می کنند باید در آزمون سنجش شرکت کنند

636309563163256520 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور را که طبق مستندات قبل از دی ماه سال 1397 در دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه شروع به تحصیل کرده اند، اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: دانشجویان شاغل در خارج از کشور که بر اساس مدارک (ویزا، خروج و گواهی تحصیل) قبل از دی ماه سال 1397 در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلایل مختلف در صورت عدم احراز شرایط، شروع به تحصیل کرده‌اند. الزامات، آنها موفق به انتقال به دانشگاه های داخل کشور نشده اند.

با تصمیم هشتاد و سومین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در تاریخ 15 اسفند 1392 مقرر شد دانشجویان متقاضی انتقال جهت شرکت در آزمونی که جهت ارزیابی علمی این دسته از دانشجویان برگزار می شود. لذا متقاضیان واجد شرایط می بایست فقط از طریق سامانه ایران برای انتقال دانشجویان به خارج از کشور نسبت به انجام آزمون مجدد یا آزمون مجدد اقدام کنند تا وضعیت آنان توسط کارشناسان تایید شود.

شرکت و قبولی در آزمون به منزله رضایت برای انتقال نیست و پس از قبولی در آزمون فقط پرونده این افراد به شورای انتقال ارائه می شود.

پیش از این، گلمرضا حسن زاده، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از تصویب آزمون سنجش برای دانشجویان ایرانی که قبل از سال ۱۳۹۸ در دانشگاه های خارج از کشور ثبت نام کرده اند، خبر داده بود.

انتهای پیام/

  قیمت عمده مرغ را کاهش دهید

دیدگاهتان را بنویسید