دارویی که می تواند باعث مرگ شود

551938 خبر ناگهانی

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Heart منتشر شده است، مکمل های کلسیم اغلب به افراد مسن داده می شود تا خطر پوکی استخوان و شکستگی را کاهش دهند و خطر مرگ را در افرادی که باریک شدن دریچه ها دارند افزایش می دهد. آئورت (بیماری پیشرونده و بالقوه کشنده) درگیر متصل است.

بیشتر بخوانید:

با توجه به STD، نتایج این مطالعه نشان می دهد که چه این مکمل ها با ویتامین D مصرف شوند یا نه، به نظر می رسد به جای بهبود وضعیت، که شایع ترین نوع بیماری قلبی در بزرگسالان در کشورهای توسعه یافته است، وضعیت را بدتر می کند.

تنگی دریچه آئورت زمانی رخ می دهد که دریچه آئورت (دریچه اصلی خروجی قلب) باریک و باریک شود. این بدان معنی است که این دریچه دیگر نمی تواند به طور کامل باز شود، بنابراین جریان خون از قلب به شریان اصلی (آئورت) و سایر اندام ها کاهش یا مسدود می شود.

رابطه بین رژیم غذایی و مکمل کلسیم یا ویتامین D با خطر بیماری قلبی عروقی و مرگ به شدت مورد بحث قرار گرفته است. با این حال، محققان خاطرنشان می کنند که شواهدی که برای ایمنی آنها به دست آورده اند عمدتاً نتیجه آزمایش های حیوانی آنها است و استفاده از هر دو مکمل در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است، به ویژه در میان زنان یائسه.

محققان سپس سلامت قلب 2657 بیمار (میانگین سنی 74 سال، که 42 درصد آنها زن بودند) با تنگی خفیف تا متوسط ​​آئورت بین سال‌های 2008 تا 2018 که بیش از 5.5 سال طول کشید، بررسی کردند.

  جواد عزتی در سلیمانیه جایزه گرفت

سپس شرکت کنندگان به چند گروه تقسیم شدند. گروه اول هیچ مکملی مصرف نکردند، گروه دوم کسانی که فقط مکمل های ویتامین D مصرف کردند و گروه سوم کسانی که مکمل های کلسیم را با یا بدون ویتامین D مصرف کردند که از این تعداد فقط 115 نفر مکمل کلسیم مصرف کردند.

افرادی که مکمل ها را مصرف می کردند به طور قابل توجهی بیشتر از افرادی که مکمل ها را مصرف نمی کردند دیابت و بیماری عروق کرونر داشتند. آنها همچنین احتمال بیشتری برای استفاده از استاتین ها، وارفارین و بایندرهای فسفات (برای محدود کردن جذب فسفر) برای پیوند عروق کرونر و دیالیز کلیوی دارند.

540 نفر (20.5%) در طول دوره مشاهده جان خود را از دست دادند. 150 نفر بر اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست دادند. 155 نفر به دلایل دیگر جان خود را از دست دادند، 235 نفر به دلایل نامعلوم جان خود را از دست دادند و 774 نفر (29%) دریچه آئورت خود را تعویض کردند.

بیش از یک سوم افراد در هر گروه پس از پنج سال دچار تنگی شدید آئورت می شوند. به نظر می رسد افزودن ویتامین D به تنهایی تاثیری بر بقا ندارد. اما افزودن کلسیم به ویتامین D با افزایش خطر مرگ به هر دلیلی همراه است و خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را دو برابر می‌کند و با افزایش 48 درصدی «تعویض دریچه آئورت» در مقایسه با افرادی که این دارو را مصرف نکرده‌اند، همراه است. مکمل ..

این یک مطالعه مشاهده ای است و بنابراین نمی تواند به طور کامل علت را تعیین کند. همچنین افرادی که مکمل مصرف می کردند در مقایسه با افرادی که مکمل مصرف نمی کردند بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی بودند و این مطالعه میزان کلسیم در رژیم غذایی و مکمل های آنها را ارزیابی نکرد.

  قیمت گوشت قرمز یکشنبه 18 مرداد 1401

با این حال، محققان نتیجه گرفتند: “با توجه به حجم نمونه و دوره طولانی پیگیری، مطالعه ما نشان می دهد که مکمل های کلسیم برای بیماری های قلبی عروقی مفید نیستند و در عوض ممکن است منعکس کننده افزایش خطر کلی “تعویض دریچه آئورت” باشند. و مرگ، به ویژه برای کسانی که تعویض دریچه آئورت نداشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید