خیلی زود است که استقلال را قهرمان بدانیم

560364 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، محسن بیاتی نیا وقفه های طولانی مدت در لیگ را دلیل افت کیفیت تیم ها دانست و گفت: تمرین و تعطیلی مداوم مسابقات واقعاً خسته کننده است. علاوه بر کاهش انگیزه و هیجان ناشی از مسابقات، بازیکنان و مربیان از نظر روحی، جسمی و روحی نیز خسته هستند. بدن ها برای شرایط مسابقه آماده می شوند، اما زمانی که فقط برای مدت طولانی تمرین می کنند، ممکن است خطر آسیب دیدگی بیشتر شود و بدن ها در فرم کامل نباشند. اینجا او اذیت می شود و تیمش از شرایطی خارج می شود که قبلاً روند خوبی داشت. این مشکلات هم به تیم ها و هم بازیکنان فشار می آورد. این استراحت ها البته برای تیم ها متفاوت است. برخی از تیم های در حال رشد همیشه رنج می برند. اما تیم‌های انتهایی و آن‌هایی که مصدومیت‌های زیادی دارند، استراحت به آنها کمک می‌کند تا ریکاوری کنند. تیم های شاکی همیشه در این شرایط بازنده می شوند. این روند فرسایش اصلا خوب نیست و باید به فکر بهبود وضعیت باشیم.»

بیشتر بخوانید:

مهاجم سابق استقلال با اشاره به روند این تیم توضیح داد: شرایط فوتبالی و کیفیت پایین ما فقط مربوط به یکی دو سال اخیر نیست. این نوسانات همیشه بوده و به مسائل زیادی بستگی دارد. البته در چند سال اخیر که کرونا بوده این موارد تشدید شده است. اما ببینید وقتی استقلال باید گل بزند و او نگیرد، دیگر رقبای او هم نمی توانند گل بزنند. این یک روند سینوسی برای همه تیم ها است. اما شک نکنید که این روند همیشه همیشگی نیست. اینطور نیست که هر بار که گل نمی‌زنی، تیم‌های دیگر بهتر با هم کنار نمی‌آیند. برای قهرمان شدن باید بهتر شوید و در صورت شکست حریف باید از آنها عبور کنید و اختلاف را افزایش دهید. هرگز بازی آسانی وجود ندارد، به خصوص وقتی لیگ به هفته های پایانی خود نزدیک می شود. استقلال در لیگ برتر صدرنشین است و 6 امتیاز فاصله دارد اما نباید از این پس قهرمان شد. برای تیمی که مدعی قهرمانی است، بازی نباید برای حریف مهم باشد. این تیم اگر می خواهد شخصیت قهرمانی خود را نشان دهد باید در این 6 هفته با تمام تمرکز امتیازات لازم را کسب کند.»

  خطر ابتلا به پارکینسون در افراد مبتلا به روماتیسم چقدر است؟

محسن بیاتی نیا دیدار با سپاهان را سخت ترین بازی استقلال دانست و گفت: بازی مقابل سپاهان می تواند تا حدودی معادله قهرمانی لیگ را مشخص کند. این بازی سخت ترین و یکی از حساس ترین دیدارهای آبی هاست که باید با تمرکز بالایی وارد زمین شوند. اگر استقلال بتواند این 3 امتیاز را بگیرد گام بلندی به سمت قهرمانی برمی دارد و کارش کمی راحت می شود. سپاهان از نظر کیفیت بازیکنان و فوتبالی که بازی می کند استثنایی و قابل احترام است. اختلاف 6 امتیازی می تواند به استقلال کمک کند، اما نباید با هم ترکیب شود. فرقی نمی کند که آنها متفاوت باشند. مهم این است که مقابل سپاهان امتیاز از دست ندهیم. هر چه به پایان لیگ نزدیکتر می شویم بدون شک استرس و هیجان مسابقات بیشتر می شود. اما شک نکنید تیمی که او هدایت می کند بیش از سایر تیم ها تحت فشار و استرس است. اینجاست که کادر فنی استقلال باید این شرایط را کنترل و مدیریت کند. هر چه زودتر امتیازهای مورد نیاز خود را برای بردن کسب کنند، بهتر است، زیرا چند هفته گذشته غیرقابل پیش بینی است.

وی خاطرنشان کرد: خیلی ها از نحوه بازی استقلال و گل نخوردن بازی هایش انتقاد می کنند اما می خواهم بگویم هیچ گلی بی نقص نیست. شما هیچ تیمی را نمی شناسید که کامل باشد. استقلال با توجه به داشته های خود راهی را طی کرد که توانست امتیازات لازم را کسب کند و در صدر قرار گیرد. نمی توانیم بگوییم این تیم بی نقص است اما تمام پارامترهای مثبتی که برای قهرمانی لازم است را دارد. من در مورد هر تیمی غیر از استقلال صحبت می کردم. زیرا تیمی که او رهبری می کند مطمئناً می داند که او کار کرده و بر اساس روشی که در پیش گرفته است موفق به کسب امتیاز شده است. استقلال هر کاری که ممکن بود به روش خودش انجام داد. درست است که هیچ دیدار جذاب و پرکاری نداشت، اما هدف او کسب امتیازهایی بود که با کمترین اختلاف توانست به آنها برسد. این وظیفه هر تیمی نیست که گل کمتری بزند، اما ساختار دفاعی استقلال استثنایی است.

  شکار دوباره سپاهان از استقلال؟

محسن بیاتی نیا با اشاره به عملکرد ضعیف بازیکنان و تیم های ایرانی در لیگ گفت: لیگ ما خالی از مهاجمان هجومی است. البته این فقط مربوط به عملکرد ضعیف مهاجمان نیست. شاید تغییراتی که برخی تیم ها در سیستم بازی خود ایجاد کرده اند در این امر نقش داشته باشد. اکثر تیم ها فوتبال دفاعی بازی می کنند و پشت توپ هستند. موقعیت های خوبی هم برای مهاجمان وجود ندارد. برخی از تیم ها مهاجمان خود را غرق در تاکتیک های تیمی می کنند و اجازه نمی دهند گلزن آزادانه در زمین بازی کند. شاید برخی از این مشکلات ربط داشته باشد اما لیگ ما خالی از گلزن است. مهاجمی که در محوطه جریمه حضور دارد و از کوچکترین موقعیتی گل می زند. مربیان باید گام های بیشتری برای ساختن یک گلزن و گلزن بردارند. حالا اگر دقت کنیم می بینیم که هیچ مهاجم ایرانی در لیست گلزنان لیگ برتر وجود ندارد. این شرایط برای نام ایران که مهاجمان درجه یک دارد اصلا خوب نیست.

منبع: پانا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید