خوردن هندوانه قبل از خواب ممنوع!

573548 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کارشناسان همواره بر مصرف آب کافی در فصل تابستان تاکید دارند. هندوانه به دلیل وجود سطح قابل توجهی آب می تواند کم آبی را در روزهای گرم تابستان جبران کند. همچنین هندوانه به دلیل داشتن ریزمغذی ها گزینه مناسبی برای مصرف به عنوان میان وعده است. اما دانشمندان هندی ادعا می کنند که خوردن هندوانه در شب برای بدن مضر است. طبق Food NDTV، هندوانه در واقع 94 درصد آب است. برخی افراد عادت دارند برای شام غذاهای سبک مانند نان، هندوانه و پنیر بخورند. اگرچه هندوانه میوه ای خوشمزه و مقوی است، اما خوردن آن در عصر و قبل از خواب توصیه نمی شود.

یکی از کارشناسان هندی می گوید:

در واقع، هندوانه کمی اسیدی است و اگر در شب مصرف شود، می تواند باعث اختلال در سیستم گوارشی شود و در زمانی که فرد حرکت کافی ندارد، روند هضم را کند کند. بهترین زمان برای خوردن هندوانه بین ساعت 12 تا 13 و زمانی است که دستگاه گوارش بیشتر فعال است.
هندوانه کمی اسیدی است و اگر در شب مصرف شود، باعث اختلال در سیستم گوارشی می شود و در صورت عدم تحرک کافی، روند هضم را کند می کند.

دلایل اصلی

1- خوردن هندوانه در شب باعث مشکلات گوارشی و در راس آن «سندرم روده تحریک پذیر» می شود. این می تواند باعث ناراحتی معده در روز بعد شود.
2- با توجه به اینکه هندوانه دارای مقدار قابل توجهی قند طبیعی است، مصرف آن در شب باعث چاقی در برخی افراد می شود.
3- هندوانه مقدار زیادی آب دارد. این بدان معنی است که خوردن آن قبل از رفتن به رختخواب فرد را مجبور می کند که به طور مکرر در شب به توالت مراجعه کند. این مشکل کیفیت خواب را کاهش می دهد و فرد را در روز بعد احساس خستگی می کند.
4- خوردن هندوانه در شب باعث بروز مشکلات گوارشی مانند اسهال یا یبوست در فرد می شود.

  امضای یادداشت تفاهم بین ایران و روسیه برای ایجاد مراکز خرید

منبع: پایگاه خبری تبیان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید