خودکشی مزدوران ترکیه در سوریه

565295 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، گروه های الجبهه الشامیه و احرار الشام که توسط تروریست های حاضر در سوریه با ترکیه مرتبط شده اند دوباره احیا شدند.

ادامه مطلب

به گزارش نورث پرس، این درگیری در منطقه الباب در شرق استان حلب در شمال سوریه در رایان رخ داد که در آن 22 نفر کشته و زخمی شدند.

نورث پرس به نقل از یک منبع ویژه گزارش داد که درگیری ها ادامه دارد و هر دو طرف در حال تشدید تنش هستند. در این حملات هفت نفر از جمله دو غیرنظامی کشته و 15 تن دیگر از جمله چهار کودک زخمی شدند.

به گفته این منبع، در این درگیری ها از سلاح های سنگین و تانک استفاده شده است. تروریست های الجبهه الشامیه نیز تجهیزات کمکی را برای عناصر خود در این منطقه ارسال کرده اند.

در همین حال گروه احرار الشام به جبهه الشامیه در شهر ابله در اطراف الباب تسلیم شد. در حال حاضر مناطق تحت اشغال تروریست های ترکیه در شمال سوریه شاهد ناامنی و درگیری داخلی است.

این درگیری ها زمانی رخ داد که ترکیه یک ماه پیش از عملیات نظامی جدید در سوریه برای ادعای پناهگاه امن برای بازگشت آوارگان خبر داد. با این حال، اگرچه منابع غیررسمی تاریخ های متعددی را در مورد تاریخ این حمله ذکر می کنند، اما هنوز به طور رسمی مشخص نیست.

در همین حال، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفت که تمامی عملیات نظامی ترکیه شفاف و مطابق با قوانین بین المللی است. وی هفته گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: “هدف عملیات نظامی قبلی ترکیه در شمال سوریه، از بین بردن کریدورهای تروریستی بود.”

  نگرانی در مورد رشد تاج در شهرهای زرد و آبی

اخیرا رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که کشورش قصد دارد منطقه امنی در عمق 30 کیلومتری شمال سوریه ایجاد کند و مناطقی از تروریست ها مانند تل عفت را پاکسازی کند. اردوغان گفت آنکارا با این اقدام وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

در همین حال، عراق و سوریه به شدت به حملات هوایی ترکیه اعتراض کرده و آن را نقض حقوق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور خواندند. وزارت خارجه بغداد اعلام کرده است که شکایتی رسمی علیه حملات هوایی ترکیه به سازمان ملل ارائه کرده است.

یک مقام وزارت خارجه سوریه در تازه ترین واکنش خود به دشمنی های ترکیه، تهدیدات و عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه را نقض قوانین بین المللی و حاکمیت و تمامیت ارضی دمشق خواند. فرمانده شبه نظامیان کرد موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک نیز اعلام کرد که آماده همکاری با ارتش دمشق علیه ترکیه هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید