خودروهای وارداتی چه زمانی وارد کشور می شوند؟

636980984297354064 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، عبدالله توکلی لاهیجانی در دومین روز از هفدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو افزود: انتقال فناوری موضوع مهمی است که در آیین نامه واردات خودرو مورد توجه قرار گرفته است تا بتوانیم شاهد جهش قیمت ها باشیم. صنعت خودرو کشور

وی گفت: درخواست خودروسازان و واردکنندگان مختلف هم اکنون در حال ثبت است و مواردی در خصوص استانداردهای مورد نظر و تایید خدمات پس از فروش این شرکت ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

توکلی لاهیجانی خاطرنشان کرد: زمان ورود اولین خودروهای وارداتی به کشور به سرعت واردکنندگان که بنگاه های اقتصادی هستند بستگی دارد.

وی بیان کرد: متناسب با روند واردات، روند رشد تولید داخلی نیز اتفاق افتاد و در هفت ماه گذشته رشد 12 درصدی تولید خودرو و همچنین تولید خودرو در مجموع و بدون نقص، جریان تولید را تثبیت کرد. قدم اول.

این مقام مسئول در وزارت حراست تاکید کرد: در صورت وقوع، بازار به سمت رقابتی شدن پیش می رود و شاهد رشد صنعت خودرو خواهیم بود.

وی با تشریح پویا فرآیند واردات خودرو خاطرنشان کرد: اکنون شرکت هایی که بتوانند پیش نیازهای واردات لازم را فراهم کنند می توانند وارد چرخه کار شوند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل صنعت خودرو وزارت صمت تاکید کرد: رقابتی که بین خودروهای وارداتی و خودروهای تولیدی در کشور ایجاد می شود، موتور محرکه صنعت خودرو از نظر کیفیت و قیمت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات را یک جریان تنظیم کننده بازار می داند و آن را به سمت رقابت سوق می دهد و همواره از آن استقبال خواهد کرد.

  طرز تهیه پودر پروتئین برای بدنسازی در خانه

توکلی لاهیجانی تصریح کرد: رویکرد اصلی وزارتخانه در صنعت خودرو تمرکز بر دانش بنیان، هموارسازی بستر و حرکت به سمت توسعه تولیدات داخلی است تا بتوانیم بازارهای صادراتی جدیدی را در حوزه خودرو فتح کنیم.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مصالح خودرو روز دوشنبه (18 آبان) با حضور معاونان وزیر صنعت و حمل و نقل وزارت حراست افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور بیش از 600 شرکت داخلی و خارجی (متشکل از 45 شرکت دانش بنیان، بیش از 500 سازنده داخلی و 55 شرکت خارجی) از 11 کشور، چین و آلمان به مدت چهار روز (تا 21 آبان ماه) برگزار می شود. ایتالیا، ترکیه، هلند، امارات، هند، کره جنوبی، تایوان، ژاپن و اندونزی در فضایی به وسعت بیش از 70000 متر مربع از فضای نمایشگاهی برگزار می شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید