خواص شیر برای افراد مبتلا به دیابت یا چربی خون

575462 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نتایج یک مطالعه بزرگ روی 2 میلیون نفر نشان می دهد که مصرف زیاد شیر باعث افزایش سطح کلسترول نمی شود. در این مطالعه مشخص شد کسانی که هر روز شیر می‌نوشیدند نسبت به کسانی که شیر نمی‌نوشیدند سطح کلسترول بد یا LDL کمتری داشتند.

بیشتر بخوانید:

همچنین مشخص شد که مصرف بیشتر شیر با کاهش 14 درصدی خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و کاهش 11 درصدی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه است. مصرف زیاد چربی به دلیل چربی اشباع شده می تواند اثرات منفی بر سلامت قلب و عروق داشته باشد. با این حال، نتایج چندین مطالعه نشان می دهد که مصرف شیر و لبنیات کم چرب منجر به کاهش سطح کلسترول و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

این مطالعه با استفاده از رویکرد ژنتیکی، با نگاهی به نوع ژن لاکتاز، تأثیر مصرف شیر بر خطر متابولیک قلبی (عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت) را بررسی کرد. لاکتاز یک آنزیم گوارشی است که لاکتوز، قند موجود در شیر و فرآورده های شیر را تجزیه می کند.

محققان در طول مطالعات خود دریافتند افرادی که شیر بیشتری می نوشند دارای تنوع ژنتیکی هستند که لاکتوز را هضم می کند.

پروفسور ویمال کارانی، نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: «ما دریافتیم که در میان شرکت‌کنندگان با تنوع ژنتیکی که شیر بیشتری مصرف می‌کردند، سطوح پایین‌تری از کلسترول خوب و بد را داشتند. ما همچنین دریافتیم که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب در افراد دارای تنوع ژنتیکی به طور قابل توجهی کمتر است.

  به دنبال ریشه افسردگی در ورم معده باشید

همه اینها نشان می دهد که کاهش مصرف شیر ممکن است برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ضروری نباشد. دلایلی که چرا مصرف زیاد شیر ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهد ممکن است به موارد زیر مرتبط باشد:

کلسیم و لاکتوز موجود در شیر بر متابولیسم چربی تاثیر می گذارد.در مقایسه با سایر غذاهای لبنی، شیر کم چرب است.

دریافت کلسیم از غذاهایی مانند شیر باعث افزایش ترشح اسیدهای صفراوی و در نتیجه تولید اسیدهای صفراوی توسط کبد می شود و در نتیجه این فرآیند منجر به کاهش سطح کلسترول می شود.

تخمیر میکروبی کربوهیدرات های غیرقابل هضم مانند لاکتوز در روده می تواند بر تولید کلسترول و کاهش سطح کلسترول تأثیر بگذارد. دکتر ویمال کارانیس، استادیار ارشد این مطالعات می گوید:

مطالعه ما مطمئناً نشان می دهد که مصرف شیر یک عامل خطر مهم برای بیماری های قلبی عروقی نیست، اگرچه افزایش اندکی در شاخص توده بدن و چربی بدن در بین مصرف کنندگان شیر مشاهده شد. توجه به این نکته ضروری است که مشخص نیست آیا محتوای چربی محصولات لبنی به کاهش سطح کلسترول کمک می کند یا اینکه این به دلیل یک عامل ناشناخته است. به طور کلی، کلسیم و لاکتوز موجود در شیر بر متابولیسم چربی تأثیر می گذارد.

شرح کامل این مطالعات در مجله International Journal of Obesity منتشر شده است.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید