خطرات و عوارض جانبی استفاده طولانی مدت از هندزفری –

545482 خبر ناگهانی

هندزفری جدی ترین مشکل شنوایی است و مطالعات نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی بدون دست ، اغلب با صدای زیاد ، می تواند منجر به کاهش شنوایی دائمی شود ، که در برخی موارد در مورد عوارض جانبی استفاده طولانی مدت از هندزفری و اتفاقاتی که از آن جلوگیری می کند صحبت می کند. :

5 مشکل و عوارض احتمالی ناشی از استفاده طولانی مدت از هندزفری عبارتند از:
1. کم شنوایی:

اگر از هندزفری یا هدفون برای مدت طولانی استفاده کنید یا به موسیقی بلند گوش دهید ، به شنوایی شما آسیب می رساند. به خاطر داشته باشید که موتورسیکلت ها و اره های برقی حدود 100 دسی بل (یک واحد شدت صدا) تولید می کنند که می تواند در کمتر از 30 دقیقه به شنوایی شما آسیب برساند، اما یک نفر هندزفری و حدود 70 درصد حداکثر صدا به موسیقی گوش می دهد. حدود 85 دسی بل، که به مرور زمان باعث کاهش شنوایی خواهد شد.

کاهش شنوایی به دلیل سر و صدای زیاد ؛ خوشبختانه تا زمانی که اقدامات مناسب انجام شود ، این امر کاملاً قابل پیشگیری است.

برای استفاده از هندزفری از قانون 60.60 استفاده کنید: در هندزفری ، بیش از 60 درصد حداکثر صدا را گوش ندهید و بیش از 60 دقیقه از آن استفاده نکنید.

2. احتمال عفونت گوش:

طبق قانون numero uno ، هرگز دستگاه هندزفری خود را با جعبه به اشتراک نگذارید ، زیرا این یکی از ساده ترین راه های انتقال باکتری های عفونی است ، اما استفاده مشترک بدون دست تنها راه عفونت گوش نیست.

  یک ماه دیگر تمرین را شروع می کنم

هدفون و هدفون دمای گوش را افزایش می دهد که می تواند باعث سایش روی پوست و باکتری های مضر شود. اگر از شخصی هدفون می‌خرید، حتماً قبل از استفاده آن را ضدعفونی کنید و به طور مرتب هدفون خود را پاک کنید، حتی اگر کسی تا به حال از آن استفاده نکرده باشد، زیرا این کار عمر هندزفری را افزایش می‌دهد. بزرگنمایی ها و مهمتر از همه گوش های شما را تمیز نگه می دارد.

3. کاهش توجه و افزایش عدم قطعیت:

استفاده منظم و منظم از دستگاه هندزفری ممکن است باعث شود کمتر به محیط خارجی توجه کنید. به عنوان مثال، زمانی که شخصی تلاش زیادی برای جلب توجه شما دارد.

برای امنیت بیشتر ، اگر هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی از هندزفری استفاده می کنید ، حتماً موسیقی را خاموش کنید تا حوادث اطراف خود را زیر نظر داشته باشید.

4. افزایش سرگیجه:

سرگیجه “احساس عدم تعادل” است و اغلب با علائمی مانند ؛ تهوع و استفراغ با هم مرتبط هستند. سرگیجه یکی از مشکلات گوش داخلی است که می تواند ناشی از عفونت یا بیماری های گوش باشد. همانطور که استفاده از دستگاه هندزفری باعث سرگیجه می شود ، استفاده صحیح از آن هرگز نمی تواند باعث سرگیجه شود ، بنابراین از آن به درستی استفاده کنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

5. قرار گرفتن در معرض اشعه:

اگر از هدست بی سیم (بلوتوث) استفاده می کنید ، بدن شما در معرض اشعه قرار می گیرد ، در حالی که تحقیقات نشان می دهد این اشعه های با فرکانس پایین برای بدن شما بی خطر هستند. اعتقاد بر این است که بدن ما می تواند تحت تأثیر تشعشعات مضر قرار گیرد.

  دو زن ایرانی برنده جایزه TechWomen شدند.

در تحقیقی که در سال 2018 انجام شد ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) دریافت که اشعه ماوراء بنفش بر روی موش های نر (RF) اثرات بیولوژیکی سرطان زایی دارد. این یافته ها منجر به مطالعات بیشتر در مورد تأثیر RF بر روی انسان شد.

نکات دیگر
یکی از نگرانی های رایج در جامعه این است که استفاده از هندزفری و موارد مشابه با احتیاط های احتمالی ایمن است، در اینجا چند ایده برای گوش دادن ایمن وجود دارد:

– همیشه دست نو و آزاد را در جعبه بخرید و استفاده کنید. (دست دوم آنها را نخرید.)

بیش از 50 درصد صدا را حداکثر 90 دقیقه در یک زمان گوش ندهید.

– هنگام استفاده از هندزفری ، مطمئن شوید که اجزای پلاستیکی به راحتی بسته می شوند.

– گوشی های او را به قسمت داخلی گوش وصل نکنید.

هنگام راه رفتن یا رانندگی به موسیقی بلند گوش ندهید.

در صورت احساس سرگیجه یا مشکل در حفظ تعادل ، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید