خطرات آرد سفید برای سلامتی چیست؟

557641 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، آرد سفید ماده تصفیه شده ای است که در غذاهای فرآوری شده استفاده می شود و ماده ای ارزان و سبک است. متأسفانه آرد سفید تصفیه شده ارزش غذایی خود را از دست می دهد و فاقد ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های مفید است.

بیشتر بخوانید:

آرد سفید تصفیه شده چیست؟

غلات کامل سه بخش دارد. سبوس گندم بیرونی ترین قسمت غلات است و حاوی فیبر، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های گروه B است. درونی ترین قسمت ریشه گندم است که همچنین سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی B، پروتئین و چربی های سالم است. آندوسپرم نیز در محیطی است که حاوی کربوهیدرات است. هنگامی که آرد سفید تصفیه شده تهیه می شود، معمولاً سبوس و لایه داخلی آن برداشته می شود و تنها آندوسپرم که سرشار از کربوهیدرات است باقی می ماند. در نتیجه، مواد مغذی ضروری از بین رفته و حتی ممکن است به بدن آسیب برساند.

تاثیر آرد سفید بر سلامت بدن

اضافه وزن و چاقی

آرد سفید مواد مغذی مورد نیاز برای سیر کردن بدن را ندارد و از نشاسته تشکیل شده است که یک کربوهیدرات ساده است که به راحتی در معده جذب می شود و در مدت کوتاهی احساس گرسنگی می کنید. خوردن غذاهایی که با آرد سفید درست شده اند گرسنگی شما را برطرف نمی کند و می خواهید غذای بیشتری بخورید. این باعث افزایش چربی شکم و همچنین افزایش سطح کلسترول می شود.

دیابت و قند خون

شاخص گلیسمی سطح قند خون را اندازه گیری می کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف آرد سفید سطح انسولین (هورمونی که از پانکراس ترشح می شود) را افزایش می دهد. هنگامی که انسولین آزاد می شود، فرآیند تبدیل قند به سلول های تولید کننده انرژی نیز سریعتر می شود که می تواند منجر به قند خون بالا و دیابت نوع 2 شود.

  غذاها و تنقلاتی که برای چشم شما مضر است

بیماری های قلبی عروقی

مطالعات نشان می دهد که مصرف مقادیر زیاد غلات تصفیه شده خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد. مصرف زیاد آرد سفید تصفیه شده در این دسته قرار می گیرد.

التهاب در بدن

التهاب در بدن باعث بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و بیماری های قلبی می شود. مطالعات نشان می دهد که آرد سفید تصفیه شده سطح مواد التهابی در خون را افزایش می دهد.

درد مفاصل و حتی اختلالات گوارشی که با استرس اکسیداتیو همراه است، در اثر مصرف آرد سفید تشدید می شود و پس از مدتی به بیماری های مزمن و عود کننده تبدیل می شود. رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین می تواند این التهاب ها را بهبود بخشد. آرد سبوس دار یا سبوس دار که حاوی سبوس گندم و چاودار است، در بسیاری از موارد می تواند درمان کننده همه چیز باشد، زیرا آرد سبوس دار آنتی اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین ها را نیز تامین می کند.

مشکلات گوارشی

غلات کامل سرشار از فیبر هستند که سموم ناخواسته را از روده خارج می کند. وقتی آرد سفید تصفیه شده را مصرف می کنیم، آسیب گوارشی آن به بدن ما می رسد. مطالعات نشان می‌دهد که غلات کامل بر میکروب‌های روده تأثیر می‌گذارند و اسیدهای چرب ضروری تولید نمی‌کنند که بتواند به بدن کمک کند.

خرچنگ

تعداد سلول های سرطانی با افزایش مصرف قند بیشتر می شود. در نتیجه خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد. البته رژیم های ضد سرطانی هم هستند که هیچ گونه آرد سفید ندارند.

  این نگهبان دزد مغازه های مرکز خرید بود

آنتی اکسیدان ها اصلی ترین ماده ضد سرطان هستند. جوانه گندم و سبوس حاوی آنتی اکسیدان ها و فیبر، اسید فولیک، اسید کافئیک، اسید فیتیک، ویتامین E و سلنیوم هستند، اما آرد سفید حاوی هیچ یک از این مواد مغذی ضروری نیست یا بسیار کم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید